Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Realme Q2 i Q2 Pro właśnie zostały zaprezentowane

Chińska firma realme nie spuszcza z tonu i dość często serwuje nam nowe premiery smartfonów. Wygląda na to, że zaczyna wzorować się na Xiaomi, które swego czasu pokazywało nowe telefony niemal co tydzień. Właśnie zaprezentowała nowe modele z serii Q2.

Przyzwoite średniaki

Nowe modele od chińskiej marki można zaliczyć do średniej klasy smartfonów. Zarówno Realme Q2, jak i Q2 Pro, pracują pod kontrolą MediaTeka Dimensity 800U. Co ważne, obydwa modele obsługują sieci 5G. Nieco inaczej wygląda kwestia kości pamięci, gdyż w „zwykłym” modelu mamy do czynienia z maksymalnie 6 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej. Natomiast wersja Pro wyposażona została w maksymalnie 8 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni dyskowej.

Realme Q2 i Realme Q2 Pro różnią się także zastosowanym ekranem. Ten pierwszy został wyposażony w ekran IPS LCD o rozdzielczości Full HD+. Posiada on odświeżanie na poziomie 120 Hz i proporcje 20 na 9. Czytnik linii papilarnych znajduje się na boku urządzenia.

W przypadku realme Q2 Pro zastosowano już panel AMOLED o przekątnej 6,4 cala. Tutaj również mamy rozdzielczość na poziomie Full HD+ oraz proporcje 20 na 9. Jednak w tym wypadku czytnik linii papilarnych zaimplementowany jest bezpośrednio w ekranie.

Obydwa modele posiadają tą samą przednią kamerkę o matrycy 16 Mpix. Różnice widoczne są w specyfikacji głównego aparatu. Realme Q2 posiada potrójną jednostkę główną. Podstawowy aparat otrzymał matrycę 48 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji jest obiektyw ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix. Całość zamyka „oczko” do fotografii macro o matrycy 2 Mpix.

Realme Q2 Pro natomiast posiada poczwórny zestaw kamer. Podstawowy aparat i obiektyw ultraszerokokątny są takie same jak u poprzednika. Mamy tutaj również obiektyw dedykowany zdjęciom makro, który uzupełnia dodatkowe „oczko” dla zdjęć portretowych także o matrycy 2 Mpix.

Realme Q2 posiada baterię o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania na poziomie 30W. Wersja Pro natomiast wyposażona została w ogniowo o pojemności 4300 mAh z szybkim ładowaniem na poziomie 65W.

Smartfony niebawem będą dostępne w sprzedaży na chińskim rynku. Realme Q2 ma pojawić się na półkach sklepowych 19 października, natomiast Realme Q2 Pro 1 listopada. Na razie nie wiadomo, czy modele te zawitają również do Europy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów