Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

realme C21 – ciekawa, budżetowa propozycja

Realme-C21

Prężnie rozwijający się chiński producent realme, obecny również na naszym rynku, znany jest zazwyczaj z mocnych średniaków w dobrej cenie. Jednak ostatnio firma postanowiła zwojować również inne segmenty rynku. Wcześniej pisaliśmy o ciekawym flagowcu, a teraz koncern zaprezentował na rynku azjatyckim budżetową propozycję. Mowa o realme C21.

Najlepsze telefony realme

Niezłe parametry w dobrej cenie

Sercem smartfona jest MediaTek Helio G35 wsparty 3 GB pamięci RAM i 32 GB przestrzeni dyskowej. Pamięć na pliki można rozszerzyć zewnętrzną kartą SD. Nie jest to szczyt wydajności, ale patrząc na cenę parametry powinny w zupełności wystarczyć do poprawnego działania smartfona.

W przypadku ekranu, realme C21 oferuje panel LCD wykonany w technologii IPS o przekątnej 6,5 cala. Obsługuje on rozdzielczość HD+ i posiada wcięcie w postaci łezki na pojedynczy aparat do selfie. Smartfon posiada dość widoczny podbródek, jednak w tej klasie smartfonów jest to naturalne. Szkoda, że nie znajdziemy tutaj lepszej rozdzielczości. Z drugiej strony takie parametry pozytywnie wpływają na oszczędzanie energii.

Smartfon oferuje potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka posiada matrycę 13 Mpix i światło f/2.2. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika zostają „oczka” dedykowane zdjęciom makro oraz monochromatyczne o matrycy 2 Mpix. Niestety, w tym wypadku realme poszło trochę na „łatwiznę” i można mieć jedynie nadzieję, że główny obiektyw będzie na przyzwoitym poziomie. Na froncie znalazło się miejsce dla kamerki o matrycy 5 Mpix.

Realme C21 został wyposażony w baterię o sporej pojemności 5000 mAh. Nie ma żadnych informacji, na temat jakiegokolwiek szybkiego ładowania. Przy tego rodzaju specyfikacji można oczekiwać długiego czasu pracy na jednym ładowaniu. Co ciekawe, smartfon obsługuje także ładowanie wsteczne.

Realme c21 w tym momencie będzie dostępny na rynkach azjatyckich. Aktualnie pojawił się w sprzedaży w Malezji. Został tutaj wyceniony na około 100 euro. Patrząc na specyfikację, cena rzeczywiście wydaje się konkurencyjna. Istnieje także pewna szansa, że smartfon pojawi się także w Europie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gsmarena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów