Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Startery eSIM tylko w Plusie

Obowiązuje do: odwołania lub wyczerpania zapasów
Plus na kartę eSIM

Plus wprowadza do swojej oferty na kartę nowość w postaci starterów z wirtualną kartą SIM. Będą one dostępne w salonach sprzedaży Plusa oraz w wybranych punktach Inmedio, na lotniskach oraz na dworcach.

Starter eSIM w Plusie

Tak prezentuje się przykładowy pakiet na kartę Plusa (prepaid):

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA PLUS.PL

Jak wyjaśnia zielony operator w swoim komunikacie prasowym:

eSIM to cyfrowa wersja karty SIM, zapisywana w postaci specjalnego profilu na urządzeniu obsługującym tę technologię. Wirtualna karta SIM umożliwia korzystanie z usług telekomunikacyjnych w ofertach na kartę od Plusa na takich samych zasadach jak w przypadku startera ze standardową, fizyczną kartą SIM. Instalacja wirtualnej karty SIM jest szybka i łatwa, dzięki czemu jest wygodnym rozwiązaniem dla turystów.

 

Klienci wybierający starter z wirtualną kartą SIM od Plusa otrzymają na start paczkę 30 GB do wykorzystania przez 15 dni. Koszt startera wynosi 15 złotych, których równowartość będzie dostępna na koncie klienta w Plusie do wykorzystania na rozmowy, SMS-y, MMS-y, dodatkowe gigabajty lub zakup pakietu Bez Limitu i skorzystanie z promocji „Nawet 1500 GB na lata”. Dodatkowo, po doładowaniu konta za 30 złotych, klienci otrzymują dodatkowe 30 GB do wykorzystania w ciągu roku.

 

Aktywacja karty eSIM

 

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że smartfon obsługuje technologię eSIM oraz ma dostęp do internetu, np. poprzez połączenie z WiFi. Kolejnym krokiem jest instalacja wirtualnej karty SIM poprzez zeskanowanie kodu QR umieszczonego w środku startera. Można to zrobić wybierając jeden ze sposobów:

  • zeskanować za pomocą aparatu fotograficznego (większość telefonów posiada taką funkcjonalność),
  • wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach telefonu.

Następnie należy wpisać kod PIN podany na kartoniku. Poprawne ukończenie wszystkich kroków oznacza, że profil z kartą eSIM został dodany do urządzenia.

Które smartfony obsługują standard eSIM w Plusie? I na to pytanie odpowiada Plus GSM:

Dostępny w Plusie eSIM jest zgodny z powszechnie akceptowaną na świecie specyfikacją GSMA, co sprawia, że wirtualne karty SIM będą poprawnie działały na wszystkich telefonach wykorzystujących tę technologię. Wśród polecanych modeli dostępnych w portfolio Plusa są m.in.: Samsung Galaxy Z Flip 4 5G 128GB lub 256GB, Samsung Galaxy Z Fold 4 5G 512GB, Samsung Galaxy S22 5G 128GB, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB, OPPO Reno7 5G 8/256GB, OPPO Reno6 Pro 5G 256GB, Motorola razr 2022 5G 8/256GB, a także iPhone z serii 13 i 14 oraz iPhone SE 2022.

Zobacz również: eSIM – co to jest?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.