Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plus.85 pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
Obowiązuje do: odwołania
Plus logo

Plus.85 to oferta topowa zielonego operatora. Mamy tutaj oczywiście nielimitowane usługi, połączenia międzynarodowe oraz gigantyczny – jak na ofertę głosową – pakiet internetowy. Możemy również skorzystać z promocji na telefon, gdyż oferta jest dostępna zarówno ze sprzętem, jak i bez niego. Czy warto przyjrzeć się tej opcji bliżej? Sprawdziliśmy.

Plus bez limitów 72 GB

Plus.85 to oferta abonamentowa. W przypadku zdecydowania się na nią podpisujemy umowę terminową na 24 miesięcy. Mamy również możliwość dobrania urządzenia. Musimy jednak pamiętać wtedy o wyższych kosztach kontraktu, gdyż dochodzi opłata ratalna za telefon.


>>> Sprawdź ofertę Plus.85 <<<


W zależności od wariantu możemy zdecydować się na raty spłacane przez 24, 36 lub nawet 48 miesięcy. Do pierwszego rachunku dochodzi także jednorazowa opłata aktywacyjna, która wynosi 49 zł. Jeżeli zdecydujemy się na ofertę internetową, ta ostatnia opłata zostanie anulowana.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Plus.85

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Plus.85:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: 72 GB (później do 1 Mb/s)
 • cena: 75 zł (w przypadku opcji z telefonem do abonamentu należy doliczyć ratę za urządzenie)
 • długość umowy: 24 lub 36 miesięcy

Plus.85 z telefonem:

Plus.85 jest ofertą nielimitowaną. Oznacza to, że mamy nieograniczone rozmowy komórkowe oraz stacjonarne na terenie naszego kraju i w roamingu UE, nie licząc oczywiście usług premium i płatnych infolinii. To samo dotyczy wiadomości SMS oraz MMS.

Mamy tutaj również gigantyczny pakiet transmisji danych. W podstawowej wersji wynosi on 72 GB. Jeżeli jakimś cudem uda nam się w ciągu jednego okresu rozliczeniowego wykorzystać cały pakiet na szybką transmisje danych, w dalszym ciągu możemy korzystać z Internetu. Prędkość zostanie wtedy ograniczona do 1 Mb/s, a my możemy cieszyć się nielimitowaną transmisja danych.

Ciekawym i ważnym w kontekście wyboru tej oferty przez niektórych użytkowników jest pakiet na połączenia międzynarodowe. Nie mylmy tutaj usługi roamingu, który działa w wtedy, gdy jesteśmy za granicą i który również jest tutaj zapewniony. Na połączenia międzynarodowe mamy paczkę 120 minut. Obejmują one połączenia wykonywane z Polski do krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Usługa obejmuje zarówno połączenia komórkowe, jak i stacjonarne. Niewykorzystany pakiet minut nie przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy.

Abonent podpisując umowę na Plus.85 ma możliwość skorzystania z usług dodatkowych. Może zdecydować się miedzy innymi na usługę serwisu urządzenia, czasoumilacza, IPLA czy HBO GO. Musimy pamiętać, że usługi te są darmowe przez określony czas (najczęściej miesiąc), a potem jest naliczana dodatkowa opłata. Dlatego warto zwrócić uwagę, które mogą nam się przydać, a które warto od razu wyłączyć.

Jeżeli bierzemy abonament z urządzeniem warto przemyśleć dodatkową usługę „Serwis urządzenia”. W tym wypadku możemy skorzystać z bezpłatnej naprawy lub wymiany uszkodzonego wyświetlacza, zbitej obudowy lub usunięcie skutków zalania. A więc takie sytuacje, które nie obejmuje standardowa gwarancja. Pierwszy miesiąc usługi jest bezpłatny, przy czym aktywowana jest ona w ciągu 7 dni od rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie zawartej umowy. O włączeniu serwisu jesteśmy informowani stosownym SMS-em. Pierwszy miesiąc dostajemy bezpłatnie. Następnie należy wysłać SMS-a potwierdzającego chęć dalszego korzystania z usługi. Wtedy miesięczny koszt wyniesie 8,13 zł. Usługa jest aktywowana na kolejne 23 miesiące, przy czym abonent może w każdej chwili z niej zrezygnować.

Abonent może skorzystać także z promocyjnych pakietów miedzy innymi IPLA i HBO GO. Mamy tutaj możliwość przetestowania tych serwisów od momentu aktywacji do końca pełnego drugiego okresu rozliczeniowego. W tym czasie nie zostaną pobrane od nas żadne dodatkowe opłaty. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, iż jeżeli po tym okresie abonent nie dezaktywuje tych usług, to zostaną one naliczone. Wynoszą one odpowiednio 20 zł miesięcznie za serwis HBO GO oraz 10 zł miesięcznie za serwis IPLA.

Abonent może także skorzystać z takich usług dodatkowych jak czasoumilacz, czy „ochrona Internetu”. Są to usługi włączane bezpłatnie na okres 30 dni. Potem naliczana jest dodatkowa opłata. Dlatego jeżeli nie zamierzamy z nich korzystać, warto od razu je dezaktywować.

Miesięczny koszt samego abonamentu bez ewentualnych kosztów „raty” za sprzęt wynosi 75 zł brutto. Opłata ta uwzględnia rabat udzielony abonentowi w momencie zgodny na fakturę elektroniczną. Jeżeli mielibyśmy w tej kwestii obiekcje i chcieli korzystać z tradycyjnej papierowej faktury, musimy liczyć się z dodatkową opłatą w wysokości 10 zł. Wysokość raty za telefon zależy od jego klasy i liczby rat.

Jeżeli mamy już inne usługi w Plusie lub zamierzamy je dokupić, możemy liczyć na dodatkowe rabaty wynikające z promocji smartDOM. W zależności od konfiguracji możemy zaoszczędzić 10 zł lub 25 zł miesięcznie na danym abonamencie. Jednak suma oszczędności zależna jest od indywidualnie spełnionych kryteriów promocji.

Plus.85 – dla kogo?

Dla kogo przeznaczona jest oferta Plus 85? Abonament będzie dobrą propozycją dla tych, którzy potrzebują nielimitowanych usług i chcą mieć naprawdę duży pakiet danych w szybkiej transmisji danych. Potrzebujesz pakiet minut do UE, Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu? Plus.85 go gwarantuje.

Oferta jest elitarnym abonamentem Plusa, który oferuje najwięcej, ale też w najwyższej cenie. Jeżeli nie są Ci potrzebne dodatki, zrezygnuj z nich i wybierz tańszą alternatywę, np. Plusa.60. Jeżeli jesteś jednak bardzo wymagający i zgadzasz się na dość wysokie rachunki, to będziesz zadowolony z usługi Plus.85. Zwłaszcza, jeżeli nie przeszkadza długoterminowa umowa.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci)
 • nieskończony pakiet internetowy (72 GB na pełnej prędkości)
 • kilka wariantów pakietu (z telefonem i bez, standardowy i elastyczny)
 • kolejne karty SIM tańsze o 50%
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od złotówki
 • bezpłatny roaming UE
 • rabaty za łączenie kilku usług operatora
 • 120 minut na rozmowy międzynarodowe

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • dodatkowe raty za sprzęt
 • wysoka cena

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Plusa.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: