Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Play Pokolenia pod lupą – prześwietlamy ofertę

Obowiązuje do: zakończona
Nowa oferta Play

Play Pokolenia to niedawno zaproponowana przez fioletowego operatora nowa oferta dla większej grupy osób – klientów indywidualnych. Jest to coś nowego na naszym rynku, gdyż operatorzy kładli zazwyczaj nacisk tylko na ofertę indywidualną dla maksymalnie 3 czy 4 osób. Czy warto zastanawiać się nad Play Pokolenia? Sprawdźmy.

Aktualizacja: pakiet Play Pokolenia został zastąpiony przez Play Homebox.


>>> Zobacz ofertę Play Homebox <<<


Pakiet rodzinny Play

Oferta, którą Play oferuje od sierpnia, przygotowana jest dla grupy minimum 5 osób. Maksymalnie zaś w jednej takiej grupie może być aż 10 numerów. Do tej pory, na tego typu oferty mogli liczyć ty klienci biznesowi. W tym wypadku mamy ofertę przygotowaną dla osób indywidualnych.

Play Pokolenia są skonstruowane w ten sposób, iż w abonamencie mamy „Numer Główny”, a do niego dobieramy pozostałe numery. Łącznie możemy dobrać do 9 dodatkowych numerów tzw. „Numerów Podporządkowanych”. Play daje na to czas do 6 miesięcy od podpisania umowy na „Numer Główny”. Długość kontraktu to 24 miesiące. Co ważne, w ramach Grupy Pokolenia umowy na wszystkie numery może podpisać jedna osoba lub wiele, jeśli uprzednio otrzymają specjalne zaproszenie do grupy. Wspomniane zaproszenie, to specjalny kod, który może wygenerować osoba będąca właścicielem Numeru Głównego.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Play Pokolenia

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Play Pokolenia:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: 0 (wariant S) lub nielimitowane (M i L)
 • MMS-y: 0 (wariant S) lub nielimitowane (M i L)
 • Internet: 5 GB (wariant S) lub nielimitowany (10 i 30 GB na pełnej prędkości w konfiguracji M i L)
 • cena: 20, 30 lub 35 zł za 1 kartę SIM
 • długość umowy: 24 miesiące

Pakiet S w wariancie indywidualnym:

Nowa oferta Play

Pakiet L w wariancie indywidualnym:

W Pokoleniach możemy wybrać spośród trzech głównych pakietów abonamentowych. Mamy do wyboru warianty S, M i L. We wszystkim mamy nielimitowane rozmowy do wszystkich w Polsce i w roamingu UE. Różnią się zaś limitami transferu danych, różnymi dodatkami w postaci pakietów takich jak Play NOW, Tidal czy HBO GO. W przypadku zaś najniższego wariantu S nie mamy także nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów.

W zależności od tego, jaki pakiet abonamentowy wybierzemy, będziemy płacić określoną kwotę za każdy numer telefonu. Wysokość abonamentu miesięcznego to 20, 30 lub 35 zł odpowiednio dla wariantu S, M lub L. Przykładowo – wybierając wariant S oszczędzamy miesięcznie 10 zł na jednym numerze w stosunku do oferty indywidualnej Solo S. W przypadku posiadania kilku numerów jesteśmy w stanie zaoszczędzić kilkaset złotych przez cały okres trwania umowy. Wszystkie kwoty podane są z uwzględnieniem rabatu za fakturę elektroniczną oraz zgody marketingowe. Co ważne, każda osoba zaproszona do Grupy, może płacić swój abonament za siebie – dostaje oddzielną fakturę. Pamiętajmy także, iż jeśli nie uda nam się w ciągu 6 miesięcy uzbierać minimum 5 numerów łącznie z Numerem Głównym, wtedy zapłacimy dodatkowo za każdy brakujący numer do naszego minimum. Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 30 zł.

Do Play Pokolenia opłaca się także przenosić numery telefonów. Jest to bardzo opłacalne. Jeżeli skusimy się na tą ofertę za pomocą strony internetowej to otrzymamy rabat 0 zł przez 6 kolejnych miesięcy!

Play zapewnia wiele darmowych dodatków będących integralną częścią pakietu. Z niektórych będzie można korzystać bezpłatnie nawet przez całą umowę.

Dodatki w Play Pokolenia

S
M
L
pakiet kanałów TV Play NOW
brak
Podstawowy
Podstawowy + Rozszerzony
muzyka Tidal
brak
12 miesięcy
24 miesiące
filmy i seriale HBO i HBO GO
brak
3 miesiące
6 miesięcy
filmy i seriale Showmax
brak
3 miesiące
6 miesięcy
Play360
+20 zł na osobę
+20 zł na osobę
+20 zł na osobę

Do każdego numeru możemy również dobrać usługę Play 360. Jest to pakiet w którym zawiera się opcję naprawy mechanicznej telefonu, jak np. uszkodzony wyświetlacz czy zalanie do kwoty 800 zł rocznie. Dostajemy również pakiet aplikacji, między innymi nawigację, dostęp do audiobooków czy ochronę Internetu. Uzyskamy również priorytet w przypadku potrzeby kontaktu z konsultantem. Miesięczny koszt usługi to 20 zł za numer.

Play Pokolenia – dla kogo?

Wyobraźmy sobie grono ludzi będących w sieci Play. Każdy płaci za swój indywidualny pakiet z osobna. Gdyby te osoby korzystały z Play Pokolenia, to każdego miesiąca oszczędzałyby sporo gotówki. Jest więc to idealne rozwiązanie dla osób szukających tańszych rozwiązań. Jeżeli standardowe pakiety rodzinne były wciąż zbyt drogie i/lub oferowały zbyt małą liczbę dostępnych kart SIM w pakiecie, to Play Pokolenia może być rozwiązaniem tego problemu.

Zalety:

 • zakres usług
 • od 5 do 30 GB na pełnej prędkości
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od symbolicznej złotówki
 • darmowy roaming UE
 • bezpłatny pakiet Play TV (wariant M i L)
 • bezpłatny Tidal przez 12 lub 24 miesiące (wariant M i L)
 • bezpłatny Showmax i HBO GO przez 12 lub 24 miesiące (wariant M i L)
 • 6 miesięcy za 0 zł za przeniesienie numeru

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów po 6 miesiącach w przypadku nie skompletowania grupy

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Play.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4.6/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.