Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Play HOMEBOX pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
Obowiązuje do: odwołania
Play nowy abonament 2019

Play HOMEBOX to nowa oferta operatora ze sporymi możliwościami konfiguracyjnymi. Charakteryzuje się nielimitowanymi usługami i możliwością wyboru opcji z telefonem lub samej karty SIM. W ramach tej oferty możemy również połączyć kilka numerów w jeden wspólny pakiet. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się, co możemy zyskać jeśli się na nią zdecydujemy.

Play 35+150 GB

Play HOMEBOX zadebiutował na rynku w czerwcu bieżącego roku. Przy okazji jego premiery fioletowy operator nieco zmodyfikował dotychczasowe abonamenty Solo w konfiguracji S, M oraz L.


>>> Sprawdź ofertę Play HOMEBOX <<<


Nowy pakiet jest topową ofertą sieci Play. Jest najdroższą propozycją na abonament (75 zł w wariancie bez urządzenia), ale zapewnia najbogatsze warunki umowy.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Play HOMEBOX

Oto dokładny cennik obowiązujący w ofercie Play HOMEBOX:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: 35 GB na pełnej prędkości (w tym 5,88 GB w UE), dalej do 1 Mb/s
 • cena: od 75 zł w wariancie bez telefonu
 • długość umowy: 24 miesiące

Play nowy abonament 2019

Umowę terminowa w Play HOMEBOX trwa 24 miesiące. Mamy również możliwość wyboru urządzenia, jednak musimy pamiętać wtedy o dodatkowej miesięcznej opłacie za smartfona. Do kosztów początkowych dochodzi także jednorazowa opłata aktywacyjna, która wynosi 50 zł. Istnieje również możliwość połączenia dwóch lub więcej numerów w jednym pakiecie ze sporym rabatem. Mamy do wyboru Play HOMEBOX Duet – jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia wtedy z dwoma numerami. W takim wypadku miesięcznie będziemy płacić 60 zł za każdy numer. Możemy także połączyć większą ilość numerów – od 3 do nawet 10. W tej konfiguracji za każdy z nich będziemy płacić miesięcznie 50 zł. Dodatkowo w wersji Duet lub Rodzina opłata aktywacyjna zostaje pomniejszona do 35 zł za każdy numer. Tutaj również mamy możliwość dobrania telefonów i innych urządzeń z rabatem -500 zł.

Play zapewnia nielimitowane rozmowy komórkowe oraz stacjonarne na terenie naszego kraju i w roamingu UE. To samo dotyczy wiadomości SMS oraz MMS. Musimy tylko pamiętać, że wszelkie usługi premium są rozliczane poza abonamentem. Co ważne, również pakiet internetowy jest nielimitowany. W tym wypadku do 35 GB możemy cieszyć się pełną szybkością transmisji danych, natomiast po przekroczeniu tego limitu dalej możemy korzystać z Internetu ale jest on ograniczony do prędkości maksymalnie 1 Mb/s, co nie zapewnia już Play Solo L. W przypadku pakietu w roamingu UE dostajemy do dyspozycji 5,88 GB w ofercie Play HOMEBOX Solo. W przypadku duetu będzie to 4,62 GB na każdy numer, a w ofercie rodzinnej 3,78 GB na każdą kartę SIM.

Wyżej wymienione kwoty uwzględniają rabaty za zgody marketingowe oraz e-fakturę wraz z terminowymi płatnościami. Gdybyśmy nie zgodzili się na któryś z warunków, musimy liczyć się z wyższymi opłatami miesięcznymi. Będzie to 5 zł za brak elektronicznej faktury i kolejne 5 zł za brak zgód marketingowych i nieterminowe płatności.

W ramach umowy dostajemy również dodatkową kartę SIM z nielimitowaną transmisją danych w pełnej prędkości do 150 GB. Później również możemy korzystać z Internetu, natomiast prędkość zostanie ponownie ograniczana do 1 Mb/s. W tym wypadku należy również pamiętać, że oferta ta dotyczy tylko sytuacji, gdy znajdujemy się w zasięgu sieci własnej Play. Natomiast nie powinniśmy mieć problemu ze skorzystania z tej usługi, gdyż fioletowa sieć cały czas rozbudowuje swoje nadajniki i niebawem chce się całkowicie uniezależnić od infrastruktury innych operatorów. Na wszelki wypadek zawsze można przed podpisaniem umowy kupić starter i sprawdzić jak to wygląda w naszej okolicy.

W ramach Play HOMEBOX dostajemy również na cały okres trwania umowy pakiet podstawowy telewizji Play NOW. Daje nam to możliwość dostępu do różnego rodzaju kanałów telewizyjnych za pomocą specjalnej aplikacji. Dzięki temu możemy oglądać telewizję na urządzeniach mobilnych, a także na telewizorach wyposażonych w usługę Smart TV. W dodatku przez pierwsze 12 miesięcy dostaniemy Play NOW usługi dodatkowe, które jeszcze rozszerzają ilość kanałów. Po tym okresie z automatu jest on wyłączany.

Po podpisaniu umowy mamy możliwość przetestowania za darmo serwisu muzycznego Tidal. Umożliwia on dostęp do streamigu muzyki na urządzeniach mobilnych i nie tylko. Darmowy okres w tym wypadku wynosi 6 miesięcy, a po tym czasie miesięczna opłata za usługę to 19,99 zł.

Play HOMEBOX – dla kogo?

Co zyskujemy wybierając ofertę Play HOMEBOX? Przede wszystkim nielimitowane usługi w postaci rozmów w kraju i w roamingu UE. Dostajemy także pokaźny pakiet internetowy w pełnej prędkości i nielimitowaną transmisję danych po jego wyczerpaniu. Możemy praktycznie dowolnie skonfigurować ofertę wybierając tylko pojedynczy numer lub dopierając nawet do 10 numerów łącznie. Warto też zauważyć korzyści wynikające z dodatkowej kart SIM do Internetu. Zawsze taką kartę można wykorzystać chociażby na wakacjach.

Jeżeli potrzebujesz nielimitowane usługi (również internetowe) oraz szukasz mobilnego łącza np. dla swojego laptopa, to Play HOMEBOX może być bardzo kuszącą propozycją. Tym bardziej, że dla większej liczby użytkowników Play przygotował znacznie niższe ceny.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci)
 • 35 GB na pełnej prędkości
 • dodatkowa karta SIM z 150 GB na pełnej prędkości
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od symbolicznej złotówki
 • brak dodatkowych rat za telefon
 • darmowy roaming UE
 • 5,88 GB w roamingu UE
 • bezpłatny pakiet rozszerzony Play TV
 • bezpłatny Tidal przez 6 miesięcy
 • rabat za przeniesienie numeru – 6 miesięcy abonamentu za 0 zł

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • krótszy bezpłatny Tidal niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej
 • dość wysoka opłata aktywacyjna
 • transfer spada po osiągnięciu pułapu 35 GB

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Play.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: