Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Darmowe startery Orange dla Ukrainy i wzmocnienie zasięgu

Połączenia na Ukrainę
Obowiązuje do: odwołania

Orange rozdaje przy granicy polsko-ukraińskiej darmowe startery dla obywateli Ukrainy. To tylko część pomocy, jaką przekazuje operator potrzebującym uchodźcom. 

Darmowe startery Orange dla Ukraińców

Orange Polska nie tylko rozdaje darmowe startery, ale też pomaga w zarejestrowaniu polskiego numeru, obniża o 80% ceny połączeń na Ukrainę (co najmniej do 10 marca), zwiększa zasięg i pojemność sieci w newralgicznych miejscach oraz rezygnuje z opłat roamingowych na rzecz operatora Vodafone Ukraine. Ponadto zapewnia schronienie potrzebującym.

Orange pomoc Ukrainie

Komunikat prasowy Orange:

Orange Polska od ubiegłego piątku obniżył o ponad 80 proc. ceny połączeń do Ukrainy. Na przejściach granicznych pracownicy i wolontariusze firmy przekazali uchodźcom i pomogli uruchomić ok. 5 tysięcy starterów z darmowymi usługami. Na każdym jest miesiąc bezpłatnych połączeń w Polsce (minuty, SMS, MMS), 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu. Wspierają też przy ich obowiązkowej rejestracji, aby przybywający z Ukrainy mogli od razu korzystać z udostępnionych polskich numerów. Karty są rozdawane w Medyce, Dorohusku, Hrebennej, Dołhobyczowie, Zosinie, Budomierzu i Korczowej. Jeszcze w tym tygodniu operator dostarczy na granicę kolejnych 60 tysięcy kart SIM.

 

W okolicach przejść granicznych Orange wzmocnił zasięg i zwiększył pojemość sieci, aby w tych newralgicznych miejscach łączność była zachowana. Firma zrezygnowała z opłat roamingowych za transmisję danych dla użytkowników sieci Vodafone Ukraine w Polsce. Dzięki temu operator ukraiński będzie mógł wprowadzić specjalną ofertę dla swoich użytkowników, którzy przebywają w Polsce. Trwają rozmowy z kolejnymi operatorami działającymi w Ukrainie.

 

We współpracy z władzami Warszawy, Orange udostępnił na potrzeby uchodźców swój ośrodek szkoleniowy. Obecnie przebywa w nim ponad 200 osób z Ukrainy, głównie kobiety i dzieci. Mają zapewnioną pełną opiekę, dostęp do sieci WiFi, a dzieci – specjalnie przygotowaną salę do zabaw.

 

Operator przekazuje darmowy sprzęt i usługi służbom, instytucjom publicznym oraz organizacjom koordynującym bezpośrednią pomoc dla uchodźców. Współpracuje z Urzędem ds. Cudzoziemców, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i wydziałami zarządzania kryzysowego u wojewodów.

 

Orange wspiera też organizacje świadczące pomoc psychologiczną dla dzieci i dorosłych, udostępniając na ich rzecz darmowe infolinie oraz działania Polskiej Akcji Humanitarnej, m.in. oferując pomoc w postaci usług dla koordynacji akcji pomocowych. Firma uruchamia też SMS-y charytatywne na potrzeby zbiórek pieniężnych.

 

Fundacja Orange, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i szkołami z programów edukacyjnych, diagnozuje potrzeby wsparcia dzieci z Ukrainy, aby przygotować konkretne i wymierne działania.

 

Orange obsługuje infrastrukturę krytyczną i jest przygotowany na różne scenariusze. Firma ma sprawdzone mechanizmy reagowania, zapewniające ciągłość biznesową, a klientom – korzystanie z usług bez większych zakłóceń. Działanie sieci i usług odbywa się bez większych zakłóceń.

Źródło: blog Orange Polska.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów