Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plan Mobilny 55 pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
Obowiązuje do: odwołania
Orange nowy abonament 2019

Orange Plan Mobilny 55 to jedna z podstawowych ofert abonamentowych od pomarańczowego operatora. Charakteryzuje się nielimitowanymi usługami i możliwością wyboru opcji z telefonem lub samej karty SIM. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej ofercie i sprawdzić, co możemy zyskać jeśli się na nią zdecydujemy.

Orange 15 GB

Nowy abonament Orange zadebiutował na rynku w pierwszej połowie maja 2019. W ofercie Orange Mobilny podpisujemy umowę terminową na 12 miesięcy lub 24 miesiące. Mamy również możliwość wyboru urządzenia, jednak musimy pamiętać wtedy o dodatkowej opłacie za smartfona oraz możliwości wyboru w takiej sytuacji tylko wariantu 24-miesięcznego.


>>> Sprawdź ofertę Plan Mobilny 55 <<<


W momencie podpisania umowy dochodzi także jednorazowa opłata aktywacyjna, która wynosi 50 zł w przypadku umowy 24 miesięcznej i 200 zł w wariancie na 12 miesięcy. Jest ona doliczana do pierwszego rachunku. Istnieje możliwość uniknięcia tej opłaty pod warunkiem podpisania minimum dwóch umów w jednym dniu lub aneksu do już istniejącego kontraktu oraz nowej umowy. Również za przeniesienie numeru dostajemy rabat 100% na pierwsze 3 miesiące jeśli zdecydujemy się na wariant dwuletni.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Planie Mobilnym 55

Oto dokładny cennik obowiązujący w ofercie Plan Mobilny 55:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: nielimitowany (zwalnia po 15 GB (tylko dla przedłużających umowę), w tym 4,59 GB w roamingu UE)
 • cena: 55 zł (w przypadku opcji z telefonem do abonamentu należy doliczyć ratę za urządzenie)
 • długość umowy: 12 lub 24 miesiące (opcja na 36 tylko dla przedłużających umowę)

Plan Mobilny 55 z telefonem:

Orange nowy abonament 2019

Plan Mobilny 55 bez telefonu:

Orange Plan Mobilny 55 jest ofertą bez limitów. Oznacza to, że mamy nielimitowane rozmowy komórkowe oraz stacjonarne na terenie naszego kraju. To samo dotyczy wiadomości SMS oraz MMS. Musimy tylko pamiętać, że wszelkie usługi premium są rozliczane poza abonamentem. Co ważne, również pakiet internetowy jest nieograniczony, jednak z pełną prędkością transferu danych do 15 GB. Natomiast po przekroczeniu tego limitu Internet jest ograniczony do prędkości maksymalnie 1 Mb/s. Co istotne również w przypadku roamingu UE możemy dowolnie korzystać z rozmów i wiadomości, gdyż są one nielimitowane. Jedyne ograniczenie mamy w przypadku transmisji danych, gdyż tutaj jest przyznany pakiet 4,59 GB transmisji danych.

Za Orange Plan Mobilny 55 zapłacimy miesięcznie – jak sama nazwa wskazuje – 55 zł. Kwota ta nie zawiera ewentualnych dopłat z tytułu dobranego telefonu. Uwzględnia natomiast zgody marketingowe oraz e-fakturę wraz z terminowymi płatnościami. Gdybyśmy nie zgodzili się na któryś z warunków, musimy liczyć się z wyższymi opłatami miesięcznymi. Maksymalnie będzie to 65 zł za sam abonament.

W ramach nowej umowy dostajemy możliwość przetestowania usługi Music Pass przez 3 miesiące za darmo. Pozwala ona na korzystanie w kraju z serwisów muzycznych takich jak Deezer, Amazon Music, Apple Music, Polskie Radio, Spotify i Tidal bez pomniejszania miesięcznego limitu danych. Po 3 miesiącach usługa automatycznie wyłącza się. Dodatkowo mamy możliwość przez miesiąc testować Orange Smart Care, która po tym okresie kosztuje 9,99 miesięcznie.

W przypadku Orange Plan Mobilny 55 możemy skorzystać z usług dodatkowych. Można miedzy innymi uruchomić pakiet cykliczny „międzynarodowe 100 Europa, Kanada, USA”, dzięki któremu otrzymamy 100 minut na połączenia międzynarodowe z Polski. Miesięczny koszt takiej usługi to 10 zł. Jeżeli potrzebujemy większy pakiet, to wybierzmy wariant z 200 minutami za 20 zł miesięcznie. Więcej Internetu na pełnej prędkości? W tym wypadku możemy włączyć jednorazowy pakiet 5 GB za 10 zł. W Orange, tak jak i u pozostałych dużych sieci, mamy do wyboru spory wachlarz możliwości jeśli chodzi o pakiety jednorazowe i cykliczne.

Plan Mobilny 55 – dla kogo?

Co zyskujemy wybierając ofertę Orange Plan Mobilny 55? Przede wszystkim nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE. Dostajemy także duży pakiet internetowy na pełnej prędkości i nielimitowaną transmisję danych z prędkością ograniczoną do 1 Mb/s. Mamy również możliwość dobrania atrakcyjnego telefonu, a sam wybór urządzeń jest bardzo duży. Nierzadko smartfony oferowane są bez opłaty startowej. W każdej chwili możemy również wykupić dodatkowe usługi i pakiety, w zależności od naszych potrzeb.

Warto porównać obecny abonament z jego bezpośrednim poprzednikiem, a więc Planem Optymalnym. Nowa odsłona oferty jest nieco droższa (5,01 zł miesięcznie), ale zapewnia o 5 GB większą paczkę internetową, a do tego dochodzi pakiet Music Pass za 0 zł przez 3 miesiące. Orange postanowił zostawić stare rabaty, a więc np. -20 zł na kolejne numery w ramach oferty duet/rodzinnej.

Oferta jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które nie boją się długotrwałych kontraktów, tym bardziej, że łączy się z innymi promocjami, dzięki czemu przy posiadaniu kilku numerów lub usług można uzyskać odpowiedni rabat.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci)
 • nielimitowany objętościowo Internet
 • bezpłatny roaming UE
 • abonament 0 zł przez 3 miesiące po przeniesieniu numeru
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od 0 zł na start
 • darmowy pakiet Music Pass na 3 miesiące
 • dodatkowe opcjonalne pakiety (m.in. międzynarodowy)
 • rabat -20 zł za skorzystanie z usługi Orange Love
 • rabat -20 zł na kolejne numery

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • wysoka opłata aktywacyjna (zwłaszcza dla umowy na 12 miesięcy)
 • Internet zwalnia po przekroczeniu pierwszych 15 GB
 • mało atrakcyjny wariant bez telefonu
 • wzrost ceny o 10 zł w przypadku nie zgodzenia się na zgody marketingowe

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Orange.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4.4/5 - (8 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: