Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei szykuje się do wprowadzenia nowego modelu smartfona. Na razie na chiński rynek. Mowa o Huawei Enjoy Z. Co ciekawe, prawdopodobnie będzie to prawdopodobnie najtańszy smartfon w ofercie chińskiego giganta obsługujący technologię 5G.

Średniak z obsługą sieci 5G

Wszystko wskazuje na to, że Huawei Enjoy Z będzie należał do średniej klasy urządzeń. Według niektórych źródeł smartfon będzie zasilany przez MediaTeka Dimensity 800. Jest to dość nietypowe podejście, gdyż Huawei mógłby użyć któregoś ze swoich autorskich Kirinów.

Jeżeli chodzi o pamięć operacyjną to możemy spodziewać się 6 GB pamięci RAM. Na pliki zapewne przeznaczone zostanie minimum 64 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci. Co ciekawe, czytnik linii papilarnych, zgodnie z ostatnią modą, może być zaimplementowany w przycisku zasilania.

Telefony z 5 G ->

Huawei Enjoy Z może wyróżniać się ekranem. Wszelkie plotki wskazują na to, że smartfon może mieć odświeżanie wyświetlacza na poziomie 90 Hz. Istnieje także możliwość, że będą dwie wersje tego smartfona, z czego jedna będzie miała standardowe 60 Hz odświeżanie.

W przypadku aparatu głównego niewiele wiadomo na temat konfiguracji. Można się tutaj spodziewać, że jednostka główna otrzyma matrycę 48 Mpix. Wydaje się także, że smartfon będzie posiadał minimum trzy aparaty główne. Stąd zapewne zobaczymy obiektyw ultraszerokokątny. Na końcu powinno znaleźć się miejsce dla „oczka” do zdjęć makro lub do pomiaru głębi ostrości. Od frontu w łezce zaimplementowanej w ekranie powinniśmy zobaczyć pojedynczą kamerkę do selfie o matrycy 16 Mpix.

Niewiele więcej wiadomo na temat Huawei Enjoy Z. Wiele wskazuje na to, że zostanie tutaj zastosowana bateria o pojemności ponad 4000 mAh z jakimś rodzajem szybkiego ładowania.

Premiera smartfona przewidziana jest na 24 maja. Do tego czasu zapewne pojawią się jeszcze jakieś dodatkowe informacje. Jego cena na razie jest nieznana ale można mieć nadzieję na w miarę przystępną cenę. Większą zagadką pozostaje to, czy i w jakiej formie ten smartfon trafi do Europy. Najbliższe tygodnie to zweryfikują.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów