Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Pozew za brak aktualizacji? Samsung w sądzie

1

Jedna z holenderskich organizacji postanowiła pozwać Samsunga o… brak aktualizacji smartfona. Powodem są „znaczne opóźnienia” we wdrażaniu najnowszych rozwiązań Google’a.

Android to najpopularniejszy system operacyjny na urządzenia mobilne. Nic dziwnego, że każdy z producentów stara się, aby jego urządzenie było możliwie najaktualniejsze. Jedna z holenderskich organizacji Consumentenbond postanowiła… zaskarżyć Samsunga o brak aktualizacji do swoich telefonów. problem został nagłośniony przez wielu konsumentów, niezadowolonych z dotychczasowej polityki koreańskiego producenta elektroniki. Jak zauważają przedstawiciele fundacji, Samsung jest winny dezinformacji potencjalnych konsumentów o terminach aktualizacji swoich urządzeń – nie informuje o potencjalnych zmianach i terminach, w jakim nasz zakup dostanie najnowsze oprogramowanie. Consumentenbond domaga się również, aby każdy smartfon był aktualizowany na bieżąco przez 24 miesiące od daty nabycia.

Jest to pierwszy tego typu pozew w historii. Trzeba przyznać, że holenderska organizacja ma wiele racji – sami Koreańczycy przyznali, że nie opłaca się zbyt często aktualizować urządzeń, gdyż… dobrze działają. W przypadku wygrania sprawy, Unia Europejska może zmusić Samsunga do ustępstw, czego rezultatem będzie bardziej aktualne oprogramowanie w starszych urządzeniach. Trzymamy kciuki.

Poniżej oficjalne oświadczenie firmy Samsung w tej sprawie:

„Firma Samsung zdaje sobie sprawę z tego, że jej sukces zależy od zaufania użytkowników do niej, a także do dostarczanych przez nią produktów i usług. W związku z tym w ostatnich miesiącach podjęliśmy szereg zobowiązań, które mają zapewnić lepsze informowanie użytkowników o kwestiach związanych z bezpieczeństwem, jak również podejmowanych przez nas działaniach dotyczących tych kwestii. Bezpieczeństwo danych ma dla nas najwyższy priorytet i każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że sprzedawane przez nas urządzenia i dane w tych urządzeniach są bezpieczne.” – Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska.

Najpopularniejsze abonamenty z telefonami Samsunga znajdziecie w naszej porównywarce.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Max kolanko Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Max kolanko
Gość
Max kolanko

Moze uzytkownicy telefonow samsunga powinni zastanowic się nad pozwem Samsunga za sprzedaż telefonow LTE gdzie LTE nie działa z systemem 4.2.2 dopiero po aktualizacji do 4.4.2 LTE działa co z kolei skutkuje drenażem baterii w zastraszającym tempie. Telefon leży nieużywany a system Android 4.4.2 zjada baterie. Dodatkowo przeglądarka Chrome zacina się laguje i nie reaguje na polecenia. Ciekawe jak w tej sprawie będzie tłumaczył się Samsung. Jak do tej pory Samsung milczy w tej sprawie.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów