Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Polacy uzależnili się od telefonów komórkowych

Warszawa Polska

Czy nieletni Polacy zbyt często korzystają z telefonu komórkowego? Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak…

Współczesny smartfon to prawdziwe centrum rozrywki. Oprócz podstawowej funkcji wykonywania połączeń telefonicznych, kompaktowy ekran urządzenia służy m.in. do: wymiany wiadomości e-mail, grania w gry mobilne, przeglądania portali społecznościowych oraz np. dokonywania zakupów przez internet. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Deutsche Bank zdradza, że najczęstszymi użytkownikami smartfonów są osoby w wieku od 18 do 24 lat. Sięgają oni po telefon przynajmniej raz na godzinę, a sama słuchawka służy im jako zamiennik życia towarzyskiego. „Zdaniem Polaków dziecko powinno mieć smartfon bądź tablet przed ukończeniem 15 roku życia. Dzięki telefonowi rodzice mogą w każdej chwili skontaktować się z dzieckiem, a nawet monitorować jego lokalizację za pomocą różnych aplikacji. Natomiast tablet ma pomagać w nauce” – powiedział Marcin Kotarba z Deutsche Bank Polska w wywiadzie dla serwisu infowire.pl.

„Badania pokazują, że większość z nas jest świadoma niebezpieczeństwa związanego z zapamiętywaniem haseł na telefonach i tabletach, dlatego zachowuje ostrożność podczas logowania się na stronach do zarządzania swoimi finansami” – dodaje Kotarba. Jeśli planujecie zakup tego typu urządzenia dla swojej pociechy to ostrzegamy – warto ograniczać czas dziecka, spędzany na surfowaniu po wirtualnej rzeczywistości. 

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów