Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Pocophone długo kazał sobie czekać na kolejny model smartfona. W pewnym momencie wielu już skreśliło tą firmę i twierdziło, że Pocophone F1 to jednorazowy wybryk. Dzisiejsza premiera Pocophone F2 Pro zadała kłam tym twierdzeniom.

Debiut Poco F2 Pro

Pocophone F1 był na swój sposób innowacyjnym smartfonem. Oferował topowe podzespoły za cenę flagowca. Oczywiście nie obyło się bez pewnych kompromisów. A jak jest w przypadku Poco F2 Pro?

Czasy się zmieniły, zmieniła się również filozofia marki Pocophone. Model F2 Pro to tak na prawdę rebrandowany Redmi k30 Pro. Na szczęście mamy tutaj topowa specyfikację za przystępną cenę. Poco F2 Pro pracuje pod kontrolą topowego Snapdragona 865 i jest wsparty 6 lub 8 GB pamięci RAM w zależności od wersji jaką wybierzemy. Co istotne smartfon obsługuje także sieci 5G. Smartfon posiada również do 256 GB przestrzeni dyskowej.

W smartfonie zastosowano ekran o przekątnej 6,67 cala wykonany w technologii AMOLED. Co ciekawe odświeżanie panelu dotykowego jest na poziomie 180 Hz, ale samej matrycy posiada już standardowe 60 Hz. Przy takiej specyfikacji można przynajmniej mieć nadzieję, ze responsywność będzie na najwyższym poziomie. Wyświetlacz posiada zaimplementowany czytnik linii papilarnych najnowszej generacji.

W przypadku aparatu głównego Poco F2 Pro ma do zaoferowania poczwórny aparat główny. Podstawowa jednostka wyposażona jest w matryce 64 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Oprócz tego mamy do dyspozycji obiektyw ultraszerokokątny o matrycy 13 Mpix, obiektyw makro z funkcją teleobiektywu o matrycy 5 Mpix oraz „oczko” do pomiaru głębi ostrości o matrycy 2 Mpix. Na froncie zaś mamy pojedynczy aparat z matrycą 20 Mpix. Co istotne jest on wysuwany od góry, dzięki czemu nie mamy w ekranie żadnych dziur ani wcięć.

Jeżeli chodzi o zasilanie, to na pokładzie znalazło się miejsce dla baterii o pojemności 4700 mAh z szybkim ładowaniem na poziomie 30 W. W smartfonie zastosowano technikę chłodzenia Liquidcool 2.0, która ma zapobiegać przegrzaniu podczas intensywnych zadań. Co ciekawe, znalazło się tutaj także miejsce na złącze słuchawkowe, co szczególnie w przypadku flagowych urządzeń nie jest takie oczywiste.

Poco F2 Pro zostało wycenione na 499 euro w podstawowej wersji i na 599 w wariancie z 8 GB pamięci RAM. Według polskiego oddziału Poco, wkrótce smartfon ma pojawić się również u nas, o czym firma będzie informowała na swoich stronach społecznościowych.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów