Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Od pamiętnego POCO F1 upłynęło wiele czasu. W pewnym momencie wydawało się, że będzie to jednorazowa akcja jednej z marek należących do chińskiego giganta Xiaomi. I nagle coś się zaczęło dziać. Niedawno mieliśmy polską premierę POCO X3, który został ciepło przyjęty dzięki dobrym parametrom i niewygórowanej cenie. Natomiast już jutro, czyli 6 października ma zostać zaprezentowany model POCO C3.

Spory wyświetlacz i mocna bateria

Premiera smartfona odbędzie się w Indiach. Na ten moment nie wiadomo gdzie jeszcze pojawi się ten model pod nazwą POCO C3. Niektóre źródła sugerują, że w pewnej mierze będzie to przebrandowany Redmi C9. Byłoby to pewne ograniczenie jeśli chodzi o dostępność na niektórych rynkach, gdyż wtedy smartfon nie pojawiłby się tam, gdzie jest obecny Redmi C9.

Na ten moment, z dostępnych informacji wynika, że POCO C3 będzie pracował pod kontrolą MediaTeka Helio G35 współpracującego maksymalnie z 4 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono w tym wypadku 64 GB przestrzeni dyskowej. Nie wiadomo na ten moment, czy będzie można skorzystać z zewnętrznej karty pamięci, ale zazwyczaj w smartfonach POCO taka opcja istniała.

Jeżeli informacje o przemianowanym Redmi C9 okażą się prawdziwe, to POCO C3 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,53 cala wykonany w technologii LCD IPS. Jego rozdzielczość niestety wniesie tylko HD+. W górnej części będzie posiadał wcięcie w postaci łezki na pojedynczą kamerkę do slefie. Smartfon zapewne utrzyma trend obecny w urządzeniach Xiaomi i będzie miał proporcje 20 na 9.

W przypadku aparatu głównego w POCO C3 powinniśmy zobaczyć zestaw trzech aparatów wraz z lampą LED umieszczony na kwadratowej, lekko wystającej wyspie. Nie powinniśmy oczekiwać po tym zestawie wygórowanej specyfikacji. Wiadomo, ze podstawowa jednostka będzie miała matryce 13 Mpix. Pozostałe „oczka” dedykowane są dla zdjęć macro i do pomiaru głębi ostrości. Niestety nieznane są ich parametry na ten moment.

Wiele wskazuje na to, że POCO C3 zostanie wyposażony w pojemną baterię. Jego ogniwo powinno mieć około 5000 mAh pojemności. Niestety nie znajdziemy tutaj żadnego szybkiego ładowania, a pobór energii następuje z mocą jedynie 10W. Prawdopodobnie na pleckach znajdziemy także klasyczny czytnik linii papilarnych.

Premiera POCO C3 odbędzie się w Indiach, potem zapewne smartfon będzie dostępny na innych rynkach. Jego cena ma wynieść około 136 dolarów, co klasyfikowałoby go, jako najtańszego z serii smartfonów od POCO.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów