Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Blokada numeru IMEI? Plus sprawdzi używane telefony

avatar
9
blackberry

Plus wprowadza możliwość sprawdzenia używanego telefonu pod kątem ewentualnej blokady jego numeru IMEI. Od pewnego czasu Plus blokuje bowiem telefony klientom, którzy nie opłacają miesięcznych rachunków. Zablokowane telefony mogą trafić na rynek wtórny, a wtedy istnieje ryzyko, że kupimy egzemplarz, którym nie będzie w stanie spełniać swych podstawowych funkcji. W końcu po to kupujemy telefon komórkowy, aby z niego m.in. dzwonić i pisać wiadomości SMS. Niestety, z zablokowanym numerem IMEI będzie to niemożliwe. Na szczęście Plus wyciąga pomocną dłoń.

Numer IMEI w Plusie

Zielony operator uruchomił dedykowaną stronę, na której będzie można sprawdzić, czy wybrany przez nas egzemplarz nie został zakupiony u tego operatora i czy jest wolny od obciążeń. Jeżeli tak, a jego dotychczasowy właściciel przestał opłacać raty za urządzenie, to taki telefon jest bezwartościowy (blokada działa również z kartami SIM innych sieci).

Przykładowy abonament Plusa z ratami za telefon:

Jak sprawdzić, czy dany telefon czy smartfon był zakupiony w Plus GSM? Bardzo prosto – wystarczy wpisać w formularz jego numer IMEI, aby się o tym przekonać. W bazie danych znajdują się egzemplarze zakupione po 8 lipca 2016 roku.

Jeżeli masz wątpliwości, sprawdź nasz poradnik – jak sprawdzić numer IMEI telefonu.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4.5/5 - (62 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Próbuje wpisać nr IMEI telefonu i wogóle nie działa poza wpisaniem emaila. COŚ TU NIE GRA. Wczoraj skradziono mi nowiutki telefon….

Blokadę tą można już ściągnąć

w jaki sposób?

Na dzień dzisiejszy jest już możliwość obejścia, zdjęcia tej blokady…

W jaki sposób?

Jak zatrzymać aktualizacje Systemu Android. Telefonie jest codziennie obdarzony nową wersją aktualizacji Systemu. Nazwa telefonu Sony Xperia

Ja zakupilam telefon po sprawdzeniu tego tel wyszlo ze dlugow nie ma a na telefon przychodza powiadomienia o niesplacaniu telefonu przez poprzedniego wlasciciela i gdzie tu logika i pomoc plusa? zadna … uczciwi ludzie sa oszukiwani i tyle… o zwrocie pieniedzy nie ma mowy od sprzedajacego … masakra jak tu sie nie wkurzyc

Niestety ta strona to tylko… właśnie wpisałem nr i dostałem maila. W którym info:
„… informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI.”

Tak więc gdzie tu wyciągnieta ręką???!!!??

Mialem ten sam problem skontaktowalem sie z gosciem [email protected] i problem rozwiazany gosiu jest magikiem normalnie

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: