Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Orange Polska może uznać rok 2021 za udany – tak wynika za danych opublikowanych przez samego operatora. Przybywa mu nie tylko klientów mobilnych w ofertach głosowych, ale także internetowych (Orange Światłowód).

  • Orange Polska cieszy się z bardzo dobrych wyników za 2021 r.
  • przychody i zysk operacyjny wzrosły o 3,6 i 6% rok do roku
  • Orange zyskał w 2021 r. nie tylko klientów mobilnych, ale i stacjonarnych

Wyniki Orange za 2021

Przychody Orange Polska wzrosły w 2021 o 3,6% w porównaniu do 2020 roku. Wzrosła także rentowność operacyjna EBITDAaL o prawie 6% rok do roku (w samym IV kwartale ponad 8%).

Orange to nie tylko telefonia komórkowa, o czym świadczy dobitnie wynik usługi Orange Światłowód, która zyskała w 2021 roku aż 220 tys. użytkowników! Co ciekawe, w ostatnim kwartale skorzystało z jego światłowodu aż 65 tys. nowych klientów.

Mówi Julien Ducarroz, prezes Orange Polska:

Miniony rok był dla Orange Polska bardzo udany. Kontynuujemy wzrostowy trend, a jednocześnie zmieniamy się jako firma, coraz mocniej stawiając na cyfrowe i zrównoważone rozwiązania. W 2021 r. po raz pierwszy przekroczyliśmy próg 1 mld zł przychodów z usług ICT dla biznesu. Niezmiennie jesteśmy największym operatorem światłowodowym w kraju i wiodącym dostawcą usług dla domu. Aby lepiej czerpać wartość z wielomiliardowych inwestycji, które prowadzimy, szerzej otwieramy się na współpracę hurtową. Jesteśmy o krok bliżej realizacji ambitnych planów, jakie postawiliśmy sobie w nowej strategii.  W naszą strategię i logikę biznesową wpisana jest odpowiedzialność, m.in. w zakresie wyzwań klimatycznych. W ubiegłym roku kolejny raz obniżyliśmy emisje CO2, po raz pierwszy dzięki energii ze źródeł odnawialnych, podpisaliśmy też kolejną umowę na dostawę zielonej energii. Tym samym zabezpieczyliśmy z odnawialnych źródeł 30% naszego zapotrzebowania na energię.

W przypadku abonamentu głosowego, do pomarańczowej sieci przybyło w zeszłym roku 329 tys. klientów, co dało łącznie o 4% większą bazę niż w 2020 roku. Według danych publikowanych przez UKE, w 2021 to właśnie Orange był najczęściej wybieranym operatorem przy przenoszeniu numerów. W 2021 zyskała też oferta łączona Orange Love, która zyskała 70 tys. nowych klientów. Przełożyło się to na 5% większą liczbę indywidualnych użytkowników niż rok wcześniej.

Zysk netto wyniósł 272 mln zł w porównaniu do 46 mln w 2020 roku. Gdyby doliczyć sprzedaż 50% udziałów w spółce Światłowód Inwestycje, to zysk wyniósłby prawie 1,7 mld zł netto. A to tylko niektóre najważniejsze dane za 2021 – to był bardzo udany rok dla Orange Polska!

Zobacz również: Orange światłowód

Źródło: Orange.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów