Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Orange dostarczył 40% kart SIM M2M w Polsce

Około 40% wszystkich kart SIM M2M w Polsce należy do Orange. W przeliczeniu jest ich ponad 1,4 mln sztuk, ale urządzeń przez nich obsługiwanych jeszcze więcej, gdyż jedna karta może służyć bowiem dla kilku liczników czy mierników. Sieć Orange przekonuje na swoim oficjalnym blogu, że Internet Rzeczy (IoT) rozwija się nie tylko na świecie, ale również w Polsce.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Początek IoT w Polsce

Przyszłość należy do IoT, choć już teraz można powiedzieć, że niemal wszystko „jest smart”. Taka jest idea Internetu Rzeczy, aby dzięki kartom M2M (Machine to Machine) urządzenia mogły się ze sobą komunikować na odległość. Z siecią połączone są już np. najnowocześniejsze pralki czy lodówki, a to dopiero początek.

Rozwiązania IoT najczęściej mają obecnie zastosowanie w usługach komunalnych i biznesie, ale nie tylko. W gospodarstwach domowych łączone są ze sobą urządzenia Smart Home, zwykle za pomocą Wi-Fi. Orange testuje teraz sieci LTE-M (150 stacji bazowych w 26 miastach, a ich liczba stale rośnie), które byłyby w stanie obsłużyć nawet milion różnych urządzeń na kilometr kwadratowy, scalając tym samym sieć „przemysłową” i „domową”. Wszystko dla wygody użytkownika.

Przykładowe zastosowania kart M2M Orange:

  • Smart Bike w Ostrołęce - 35 rowerów
  • projekty związane z Smart Water - ponad 22 tysiące kart

Najwięcej kart SIM wykorzystywanych w ramach komunikacji Machine to Machine znajduje się w województwie mazowieckim i śląskim - odpowiednio 16,21 i 15,22%. Najmniej z kolei na Podlasiu (tylko niewiele ponad 2%).

Źródło: Orange.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów