Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Orange: Nasze LTE dociera do 99 procent populacji w Polsce

1

Orange z przytupem wchodzi w 2017 rok. Sieć pochwaliła się właśnie, że zasięg ich nadajników LTE dociera do 99 procent całkowitej populacji naszego kraju. Tym samym pomarańczowy operator jest pierwszym graczem na rynku, który zapewnia praktycznie całkowite pokrycie szybkim internetem 4G LTE. Czekamy na odpowiedź konkurencji. 

Początek tego roku to przede wszystkim mnóstwo premier (i zapowiedzi) nowych smartfonów na targach Consumer Electronics Show, które odbyły się w Las Vegas, jednak nasz rodzimy rynek również obfitował w wiele interesujących nowości. Sieć Orange pochwaliła się, że ich nadajniki LTE docierają już do ponad 99 procent obywateli Polski, przez co Francuzi stali się największym graczem na rynku. Informacją postanowił się podzielić nawet sam prezes zarządu Orange Polska, Jean-François Fallacher:


orange-lte-99


To zasługa już ponad 8 500 stacji bazowych, które nadają na częstotliwościach 800, 1800 i 2600 MHz. Co więcej już na kilkudziesięciu z nich agregujemy trzy pasma, co umożliwia przesyłanie danych z dużo większymi prędkościami, nawet do 300 Mb/s.  Liczba naszych stacji, na których działają już dwa pasma to kilkaset. Powoli rośnie też liczba stacji bazowych, które współdzielimy z T-Mobile dzięki RAN sharing.

– możemy przeczytać na oficjalnym blogu Orange.

Inni operatorzy w dalszym ciągu toczą walkę o jak największy zasięg, jednak na realny wzrost szybkości pobierania danych w LTE z pewnością jeszcze poczekamy…


Sprawdź najlepsze oferty Orange

Orange: Nasze LTE dociera do 99 procent populacji w Polsce
5 (100%) 2 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.