Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Potwierdziła się większość wcześniejszych informacji dotyczących najnowszego smartfona od OPPO. Mowa oczywiście o modelu Reno6 Z który właśnie został nieco po cichu wprowadzony do sprzedaży na rynkach azjatyckich. Wiele wskazuje także że za jakiś czas pojawi się również w sprzedaży u nas. Jednak na razie nie ma na ten temat konkretnych informacji.

Całkiem mocny i ładny średniak

W przypadku smartfonów od OPPO trzeba przyznać, że zazwyczaj są one po prostu ładne, a i specyfikacja nie pozostaje w tyle. Nie inaczej jest w tym modelu. Zdecydowano się tutaj na zastosowanie MediaTeka Dimensity 800U, który obsługuje także sieci 5G. Pracuje on przy wsparciu 8 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej. Co ważne smartfon posiada funkcję rozszerzonej wirtualnej pamięci RAM.

Jeśli chodzi o ekran, w OPPO Reno6 Z zastosowano panel AMOLED o przekątnej 6,4 cala. Jest to zatem całkiem kompaktowy smartfon. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+. Szkoda tylko, że odświeżanie jest na standardowym poziomie 60 Hz. W lewym górnym rogu znalazło się miejsce dla pojedynczej kamerki do selfie.

OPPO Reno6 Z posiada potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka została wyposażona w matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji jest obiektyw ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix. Całość zamyka „oczko” dedykowane zdjęciom makro o matrycy 2 Mpix. Na froncie zagościł aparat do zdjęć selfie omatrycy 32 Mpix.

W smartfonie nie zabrakło baterii o pojemności 4310 mAh. Wyposażona jest ona w autorską funkcję szybkiego ładowania na poziomie 30W. Smartfon został także wyposażony w czytnik linii papilarnych zaimplementowany w wyświetlaczu oraz najnowsze standardy łączności.

Jak do tej pory jest on dostępny jedynie na rynkach azjatyckich, gdzie trzeba za niego zapłacić w przeliczeniu na złotówki około 1600 zł. Na razie nie wiadomo kiedy i czy trafi do Europy. Jednak patrząc na ekspansję OPPO można się tego za jakiś czas spodziewać.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów