Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

OPPO Reno 5 – dobrze wyposażony średniopółkowiec

OPPO Reno 5 – dobrze wyposażony średniopółkowiec

OPPO przygotowuje się do wprowadzenia na rynku chińskim nowej serii Reno 5 z obsługą sieci 5G. Jednak na rynkach globalnych pojawi się również OPPO Reno 5 z obsługą tylko sieci 4G. Model ten uzyskał już certyfikaty w wielu krajach dlatego możemy się go spodziewać już niebawem. Poza tym dzięki temu znamy jego specyfikację.

Dość mocny procesor i dobry ekran

Wedle najnowszych informacji, sercem smartfona będzie przyzwoity Snapdragon 720G wsparty 8 GB pamięci RAM. Na pokładzie powinno znaleźć się minimum 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

OPPO Reno 5 powinien dobrze prezentować się pod względem ekranu. Z przecieków wynika, że zostanie tutaj zastosowany panel wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 6,43 cala. Co ważne, będzie on miał również odświeżanie na poziomie 90 Hz i rozdzielczość Full HD+. Prawdopodobnie będzie także miał zaimplementowany czytnik linii papilarnych pod ekranem.

Jeśli chodzi o aparaty, powinniśmy tutaj znaleźć poczwórną jednostkę główną. Podstawowy aparat będzie miał matrycę 64 Mpix. Oprócz tego znalazło się miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego 8 Mpix. Całość, standardowo niemal już, uzupełniają „oczka” dedykowane zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości – oba o matrycach 2 Mpix. Na froncie zagości pojedyncza kamerka do selfie o matrycy 44 Mpix.

OPPO Reno 5 prawdopodobnie dostanie baterię o pojemności 4310 mAh. Będzie oczywiście wyposażony w szybkie ładowanie na poziomie 50 W. Nieco zaskakującą informacją jest natomiast to, że prawdopodobnie będzie miał ramkę i tył wykonany w z plastiku. Przy tej klasie sprzętu to trochę nie przystoi, ale zobaczymy jak będzie w praktyce.

Na ten moment nie ma podanej konkretnej daty premiery ani ceny. Patrząc jednak na stan zaawansowania prac, można śmiało stwierdzić, że OPPO Reno 5 na światowych rynkach pojawi się do końca roku. Cena pozostaje zagadką, gdyż chińska firma ma dość trudną do przewidzenia politykę cenową. Model ten zapewne pojawi się także u nas.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com. 91mobiles.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.