Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Na dniach ma pojawić się nowy smartfon chińskiego producenta OPPO. Niewykluczone, że będzie to nie jeden, a nawet kilka modeli z tej samej serii. Na razie pojawiło się w sieci kilka informacji na temat jego specyfikacji oraz zdjęcie promocyjne.

Ekran z szybkim odświeżaniem

Sercem OPPO K7x będzie prawdopodobnie MediaTek Dimensity 720 5G. Wiele wskazuje na to, że dostępne będą wersje z 6 GB i 8 GB pamięci RAM. Na pliki również przeznaczono różne wersje pamięciowe. Będzie można wybierać pomiędzy 64 GB, 128 GB lub 256 GB przestrzeni dyskowej. Znalazło się również gniazdo na zewnętrzną kartę pamięci.

Zastosowano tutaj ekran o przekątnej 6,5 cala wykonany w technologii IPS LCD o rozdzielczości Full HD+. Co najważniejsze, będzie on posiadał częstotliwość wyświetlania obrazu na poziomie 90 Hz. Zdecydowano się również na 180 Hz próbkowanie dotyku w celu zmniejszenia opóźnień na reakcje. Cieszy, że coraz częściej producenci decydują się na szybkie odświeżanie w smartfonach ze średniej półki. W ekranie będzie dziurka na pojedynczy aparat do selfie.

W przypadku kamerki głównej będziemy mieć do czynienia z poczwórną jednostką. Podstawowy aparat otrzyma matrycę 48 Mpix. Do kompletu będzie aparat ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełnią dwa „oczka” dedykowane prawdopodobnie zdjęciom macro i do pomiaru głębi ostrości. Na froncie znalazło się miejsce dla kamerki do selfie o matrycy 16 Mpix.

Ważnym elementem smartfona wyróżniającym go na tle konkurencji będzie bateria. Zdecydowano się tutaj na ogniwo 5000 mAh. Najprawdopodobniej bateria będzie wspierała jakiś rodzaj szybkiego ładowania. Nie ma natomiast na ten moment informacji na jakim poziomie. Natomiast czytnik linii papilarnych zaimplementowano w przycisku włącznika. Tak przynajmniej wynika z dostępnej grafiki. Jest to szybkie i praktyczne rozwiązanie, za które również należy się pochwała.

OPPO K7x ma pojawić się w ciągu najbliższych dni. Będzie dostępny w kolorach zielonym, niebieskim i szarym. Nie wiadomo na ten moment jaka będzie jego cena. Ciężko również coś stwierdzić na temat ewentualnej dostępności w Europie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com. gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów