Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ostatnimi czasy sporo mówiło się o nowym modelu OnePlusa ze średniej półki. Do tej pory określano go jako „Zetkę”. Jednak ostatnio w sieci pojawiła się informacja o nowym modelu określonym jako Nord.

Zmiana nazwy czy jeszcze jeden model?

Wiele wskazuje na to, że OnePlus zdecydował się na zmianę nazwy swojego średniopółkowego modelu właśnie na Nord. Dlaczego? Tego do końca nie wiadomo. Być może uznano, że z marketingowego punktu widzenia taka nazwa będzie się lepiej prezentowała. Możliwe również, że na różnych rynkach ten sam model będzie nosił inną nazwę. Jest to znana praktyka innych firm.

Co zatem będzie miał do zaoferowania OnePlus Nord? Sercem smartfona będzie Snapdragon 765G. Co ciekawe, najmocniejsza wersja ma posiadać 12 GB pamięci operacyjnej. W tej klasie urządzeń jest to mocny argument w stosunku do konkurencji. Na pliki zostanie przeznaczone 128 GB przestrzeni dyskowej.

Ekran smartfona będzie miał przekątną 6,5 cala i zostanie wykonany w technologii AMOLED. Jego rozdzielczość wyniesie Full HD+ ale co najważniejsze będzie posiadał odświeżanie na poziomie 90 Hz. Wyświetlacz będzie posiadał również wcięcie lub dziurkę na przednią kamerkę.

W przypadku aparatów OnePlus Nord zostanie wyposażony w poczwórną jednostkę główną. Podstawowy aparat otrzyma matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego, użytkownik powinien mieć możliwość skorzystania z prawdopodobnie aparatu ultraszerokiego o matrycy 16 Mpix. Całość konfiguracji zamknie „oczko” o matrycy 2 mpix. Nieznana jest konfiguracja ostatniego z obiektywów. Na froncie zagości kamerka do selfie o matrycy 16 Mpix.

Pozostała konfiguracja obejmuje baterię o pojemności 4300 mAh wyposażona w szybkie ładowanie na poziomie 30 W. Wiele również wskazuje, że czytnik linii papilarnych zostanie zaimplementowany w ekranie.

Trzeba przyznać, że smartfon zapowiada się ciekawie. Szczególnie biorąc pod uwagę, że nakładka od OnePlusa jest jedną z najszybszych dostępnych na rynku. Na rynku azjatyckim smartfon ma być wyceniony na około 292 euro. Jeżeli tak się rzeczywiście stanie, może to być jeden z najciekawszych smartfonów ze średniej półki. Urządzenie pojawi się prawdopodobnie w lipcu.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów