Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

OnePlus zrobił niemałe zamieszanie wracając do średniej półki smartfonów i wprowadzając na rynek OnePlus’a Nord. Jak się okazuje, może to nie być ostatnie słowo chińskiego producenta.

Wersja „Lite” na horyzoncie

W sieci właśnie pojawiły się informacje na temat innej wersji OnePlusa Nord. Wiele wskazuje na to, że może to być słabsza wersja z dopiskiem „Lite”. Może to być również wersja na inne rynki niż Europa.

Jest to ciekawy ruch ze strony OnePlusa, który poza jednym odstępstwem trzymał się topowej półki urządzeń. Możliwe, że oznacza to wyjście z szerszą ofertą na rynek przeznaczoną do różnych grup klientów. Byłby to ciekawy, choć ryzykowny ruch.

Wedle najnowszych informacji sercem OnePlusa Nord Lite ma być Snapdragon 690 z możliwością obsługi sieci 5G. Wsparty będzie on 6 GB pamięci RAM. Nie ma informacji na temat przestrzeni dyskowej ale można założyć że rozsądne minimum to 128 GB.

Podstawowa wersja OnePlus Nord posiada ekran o przekątnej 6,44 cala wykonany w technologii AMOLED i o odświeżaniu 90 Hz. W przypadku wersji Lite, można spodziewać się rezygnacji z wyższej częstotliwości odświeżania na rzecz standardowych 60 Hz.

Na ten moment nie wiadomo nic na temat aparatów. Jednak konfiguracja również powinna być podobna do pierwowzoru. Będzie zatem potrójny aparat główny oraz pojedyncza kamerka do selfie. Trzeba jednak chwilę poczekać na pełną specyfikację.

Czy OnePlus Nord Lite będzie tylko inną wersją „zwykłego” Norda na inne rynki? Czy jednak szykuje się większa ekspansja ze strony OnePlusa? Na odpowiedź na te pytania chwilę musimy jeszcze poczekać. Jeżeli będzie to ta druga opcja to na rynku może zrobić się ciekawie. A i tak kluczowa będzie cena proponowanych modeli.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów