Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

OnePlus Nord 2 pojawił się na horyzoncie

avatar
OnePlus Nord 2

Niedawno OnePlus postanowił zwojować klasę średnią smartfonów. W ten sposób powstała linia Nord. Dzięki dobrej kampanii i niezłej cenie całkiem dobrze sobie ten model na rynku pojawił. Przyszła zatem pora na drugą generację. Wedle najnowszych informacji OnePlus Nord 2 ma pojawić w drugim kwartale tego roku.

2x OnePlus Nord w Play

Tym razem MediaTek na pokładzie

Podstawową zmianą w stosunku do poprzednika jest zastosowanie innego procesora. OnePlus w tym modelu zdecydował się na wydajnego MediaTeka Dimensity 1200 obsługującego technologię 5G. Co istotne, jest on wykonany w technologii 6 nm, co znacząco wpływa na oszczędność energii. Na ten moment nie wiadomo jakie wersje pamięciowe będą dostępne jednak możemy założyć, że wariant 6/128 GB jest absolutnym minimum.

Jeżeli chodzi o ekran, na ten moment nie ma żadnych konkretnych informacji. Jednak patrząc na poprzednika OnePlus raczej nie zdecyduje się zejść poniżej pewnego poziomu. Stąd wydaje się, że tutaj również zobaczymy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED z odświeżaniem na poziomie minimum 90 Hz. Jest także pewna szansa, że firma zdecyduje się tutaj na jeszcze większą częstotliwość odświeżania, która wyniosłaby w tym wypadku 120 Hz.

W kwestii aparatów zapewne nie zobaczymy jakiejś wielkiej rewolucji. Dla przypomnienia, OnePlus Nord pierwszej generacji posiadał jednostkę główną wyposażoną w matrycę 48 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji był aparat ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix. Całość wspierały dwa „oczka” – do pomiaru głębi ostrości 5 Mpix oraz dedykowane zdjęciom makro o matrycy 2 Mpix.

OnePlus Nord 2 zapewne będzie wyposażony w baterię o pojemności ponad 4000 mAh. Powinniśmy znaleźć tutaj również technologię szybkiego ładowania. Jednak jest za wcześnie, aby stwierdzić na jakim poziomie ona będzie.

Im bliżej premiery, tym zapewne więcej informacji będzie się pojawiało. Po premierze okaże się także, czy zmiana na MediaTeka wyszła OnePlusowi na dobre. W przypadku ceny, wydaje się niestety, że druga generacja może być droższa od poprzednika i w polskim wydaniu przekroczy kwotę 2000 zł.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Źródło: 91mobiles.com, phonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: