Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Po tygodniach przecieków, wiadomo już kiedy zobaczymy najnowszą serię smartfonów od „zabójcy flagowców”. Firma OnePlus oficjalnie zaanonsowała premierę swoich smartfonów na 14 kwietnia. Z racji obecnej sytuacji odbędzie się ona za pośrednictwem transmisji online na oficjalnej stronie na YouTube.

A co wiemy o nadchodzących OnePlus-ach 8? Na premierze powinny zostać pokazane modele OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro. Niektóre źródła wspominają, że może też znaleźć się miejsce dla modelu „lite”, jednak nie wszyscy są co do tego zgodni. Dopiero parę miesięcy później ma się pojawić OnePlus 8 Z. Wszystkie smartfony będą obsługiwały sieci 5G.

Pomimo, że OnePlus jeszcze nie ujawnił specyfikacji, możemy z pewnik przyjąć, że w modelu 8 i 8 Pro sercem urządzenia będzie Snapdragon 865. Plotki wspominają, że obydwie wersje smartfona powinny być dostępne w maksymalnej wersji z kością pamięci RAM do 12 GB, przy czym wersja Pro będzie miała szybszy i nowszy standard LPDDR5. W przypadku przestrzeni dyskowej w najmocniejszych wersjach powinno znaleźć się 256 GB pamięci.

Różnice w obu modelach będą widoczne w przypadku ekranu. OnePlus 8 prawdopodobnie będzie miał ekran o przekątnej 6,55 cala wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Co istotne, będzie miał odświeżanie na poziomie 90 Hz. I tutaj dochodzimy do zasadniczych różnić z wersją Pro. Będzie miał on większy ekran o przekątnej 6,78 cala także wykonany w technologii AMOLED ale z rozdzielczością QHD+ i odświeżaniem na poziomie 120 Hz.

W przypadku aparatu głównego OnePlus 8 prawdopodobnie będzie wyposażony w jednostkę główną z matrycą 48 Mpix. Pozostałe obiektywy dostaną matryce 16 Mpix i 2 Mpix. W przypadku wersji Pro konfiguracja ta będzie wyglądała nieco inaczej i znajdzie się tutaj miejsce na matryce 48 Mpix, 8 Mpix i 5 Mpix. Nie są to jednak potwierdzone informacje i trzeba brać na nie pewną poprawkę.

Pozostałe różnice w specyfikacji OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro to bateria.. W przypadku tego pierwszego będzie to prawdopodobnie ogniwo o pojemności 4300 mAh z szybkim ładowaniem na poziomie 30W. W przypadku wersji Pro ogniwo będzie miało pojemność 4510 mAh, będzie obsługiwało szybkie ładowanie 30W ale także bezprzewodowe ładowanie na tym samym poziomie i ładowanie zwrotne 3W.

Wszystkiego, łącznie z cenami, powinniśmy się dowiedzieć już 14 kwietnia. Wiele też wskazuje, ze smartfony będą dostępne w sprzedaży w chinach już dwa dni po premierze czyli 16 kwietnia.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, 91mobiles.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów