Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wszystko wskazuje na to, że kolejne smartfony od niegdysiejszego „zabójcy flagowców” zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy. Prawdopodobnie premiera odbędzie się w maju. Co ciekawe, bardzo możliwe jest, że OnePlus pokaże aż 3 modele z ósmej generacji.

3 nowe OnePlusy w 2020 r.?

Na ten moment wiadomo, że pojawi się OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro, gdyż oba modele przechodzą proces certyfikacji 5G. W sieci jednak istnieje sporo informacji i spodziewana jest także premiera OnePlusa 8 Lite. Byłby to powrót chińskiej marki do klasy średniaków. A to nie jedyne czym ów model miałby zaskoczyć.


Obecnie możesz kupić np. OnePlusa 7 w sieci Play:


W przypadku „zwykłego” OnePlusa 8 spodziewane jest zastosowanie flagowego Snapdragona 865 i 8 lub 12 GB pamięci RAM. Nie ma informacji na temat przestrzeni na pliki, ale rozsądnym minimum wydaje się 128 GB. Niewiele wiadomo na temat aparatów. Spodziewana jest konfiguracja 3 głównych obiektywów, z czego będzie to jednostka główna, obiektyw ultraszerokokątny i być może teleobiektyw. Jeśli chodzi o ekran, to jego przekątna będzie wynosiła 6,5 cala i zostanie wykonany w technologii OLED. Będzie również posiadał odświeżanie na poziomie 120 Hz. Zastosowane zostanie ogniwo o pojemności 4000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania na poziomie 33 W.

OnePlus 8 Pro będzie różnił się kilkoma elementami. Dostanie większy wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala i wyższą rozdzielczość na poziomie QHD. Będzie miał większą liczbę obiektywów, gdyż zostanie wzbogacony o „oczko” ToF. Co ciekawe, żaden model nie będzie miał przedniej kamerki opartej o wysuwany z obudowy system. W modelu Pro zastosowana będzie także większa bateria o pojemności 4500 mAh i ładowaniu 50 W. Można również spodziewać się mocniejszej konfiguracji pamięciowej.

Ciekawie w tym zestawieniu wygląda OnePlus 8 Lite. Przede wszystkim sporym zaskoczeniem jest przewidywane zastosowanie tutaj procesora MediaTek Dimension 1000. Jest to ciekawy ruch, gdyż do tej pory OnePlus wykorzystywał Snapdragony. Oczekuje się, że będzie tutaj zastosowana kość pamięci 8 GB i zapewne minimum 64 GB przestrzeni dyskowej. Ekran smartfona będzie miał przekątną prawdopodobnie 6,4 cala. Zostanie wykonany także w technologii OLED, a odświeżanie będzie na poziomie 90 Hz. Konfiguracja aparatu powinna wyglądać podobnie jak w przypadku „zwykłego” OnePlusa 8.

Trudno cokolwiek więcej powiedzieć na temat cen serii OnePlus 8. Wiadomo, że flagowe modele będą zapewne droższe niż w przypadku poprzedniej generacji ze względu na technologię 5G. Nie wiadomo natomiast jak wyceniony zostanie model Lite. Tego oraz pozostałej specyfikacji dowiemy się zapewne w nadchodzących miesiącach.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów