Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nokia G50 właśnie zadebiutowała w Polsce

Nokia G50 front

Nokia właśnie wprowadziła na nasz rynek mowy model smartfona. Jest nim model G50, który wyróżnia się przede wszystkim możliwością obsługi sieci 5G. Co ciekawe wedle firmy jest to smartfon, który należy do budżetowej klasy urządzeń i ma być dostępny niemal dla każdego potencjalnego użytkownika, który jest zainteresowany jej kupnem. A co ma do zaoferowania?

Duży smartfon z pojemną baterią

Sercem smartfona jest podstawowy procesor obsługujący sieci 5G – Snapdragon 480. Jest on najczęściej używany właśnie do podstawowych urządzeń, które chcą się pochwalić obsługa sieci piątej generacji. Oprócz tego znalazło się miejsce dla 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej. Można ją oczywiście powiększyć o zewnętrzną kartę pamięci o pojemności maksymalnie 512 GB.

Wyświetlacz wykonano w technologii IPS LCD. Posiada on przekątną aż 6,82 cale. Niestety zabrakło tutaj obsługi rozdzielczości na minimalnym sensownym poziomie czyli Full HD+. Otrzymujemy jedynie ekran HD+. O wyższym niż standardowe odświeżaniu również musimy zapomnieć.

W przypadku aparatów mamy tutaj do czynienia z potrójną jednostką główną. Podstawowy aparat wyposażono w matrycę 48 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest także aparat ultraszerokokątny o matrycy 5 Mpix. Całość zamyka „oczko” do pomiaru głębi ostrości 2 Mpix. Na froncie zagościł aparat do selfie o matrycy 8 Mpix. Taki podstawowy zestaw fotograficzny od Nokii.

W Nokii G50 znajdziemy baterię o pojemności 5000 mAh z ładowaniem na poziomie 18 W. Co ciekawe nie zabrakło tutaj także klasycznego złącza słuchawkowego. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 11 od razu po wyjęciu z pudełka. Wedle zapewnień producenta otrzyma wsparcie do kolejnych aktualizacji przez następne dwa lata oraz aktualizację łatek bezpieczeństwa przez trzy lata.

Najlepsze telefony Nokia

A ile taka przystępna Nokia G50 będzie kosztować? W Polsce została wyceniona na 1199 zł. Dużo, biorąc pod uwagę co w tej cenie oferują inni. Będzie dostępna na początku października w kolorze Ocean Blue.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: nokia.com/pl, informacja prasowa.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów