Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wszystko wskazuje na to, że na targach MWC w Barcelonie zostanie pokazany flagowy model Nokii. Właśnie ukazały się rendery tego urządzenia i prezentują się naprawdę interesująco.

Nokia 9 na horyzoncie

To co rzuca się w oczy, to wygląd tylnej ścianki Nokii 9 PureView. Urządzenie będzie wykorzystywało 5 obiektywów umieszczonych w charakterystyczny sposób. Dochodzi do tego lampa błyskowa oraz moduł autofokusa. Do dyspozycji będziemy mieli aparat główny, szerokokątny, teleobiektyw i zoom optyczny. Jeśli chodzi o matryce to będą to prawdopodobnie dwa moduły o rozdzielczości 16 Mpix, dwa moduły 5 Mpix i jeden 8 Mpix. Wszystko sygnowane marką Zeiss. Nie jest natomiast w tym momencie do końca znany sposób działania konkretnych obiektywów.


Przykładowa oferta z dotychczasową Nokią 7.1:


Dzięki renderom możemy jeszcze zobaczyć przód Nokii 9 PureView. Dzięki temu wiemy, że smartfon nie będzie posiadał żadnych wcięć na przednim panelu. Ramki u góry i na dole będą dość szerokie jak na 2019 rok, ale nie będą się przesadnie rzucały w oczy. Będziemy mieli również do dyspozycji przednią kamerkę do selfie. Ekran najprawdopodobniej będzie miał przekątną 5,99 cala z zaimplementowanym czytnikiem linii papilarnych. Niestety niemal pewne jest, że zabraknie złącza słuchawkowego 3,5 mm.

Nie do końca wiadomo jakie podzespoły będą zastosowane w tym modelu. Wcześniejsze informacje wspominają o zeszłorocznym Snapdragonie 845. Jednak pojawiają się również sugestie o drugim wariancie, w którym zastosowany byłby najnowszy Snapdragon 855 i moduł do obsługi sieci 5G. Jeśli chodzi o ilość pamięci RAM to prawdopodobnie zastosowana będzie kość 6 GB i 8 GB w zależności od wariantu. Za wydatkowanie energii będzie odpowiadać bateria o pojemności 4150 mAh.

Wszelkie niejasności związane z Nokią 9 PureView wyjaśnią się już na targach MWC w Barcelonie, na której ma zostać ona zaprezentowana. Najprawdopodobniej będzie to jedno z najciekawszych urządzeń które tam zadebiutuje.

Źródło: gizchina.com, gsmarena.com, 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów