Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Na topowy model od HMD czekamy już od dłuższego czasu. Informacje o Nokii 9.3 co jakiś czas pojawiają się w sieci, ale do tej pory nieznana była faktyczna data premiery. Wygląda na to, że teraz to się zmieniło. Wszystko wskazuje na to, że flagowiec HMD jest na ostatnim etapie testów i wkrótce rozpocznie się jego produkcja. Według najnowszych informacji jego premiera będzie miała miejsce w listopadzie.

Flagowiec z krwi i kości

Niestety bardziej konkretnych informacji na temat specyfikacji Noki 9.3 do tej pory jest jak na lekarstwo. Prawie na pewno będzie pracowała ona pod kontrolą Snapdragona 865 i będzie wsparta zapewne minimum 8 GB pamięci RAM. W sieci można też spotkać informacje o kości 6 GB, ale na flagowca wydaje się to za mało. W przypadku plików zapewne zobaczymy minimum 128 GB przestrzeni dyskowej.

We flagowej Nokii znajdzie się miejsce dla wyświetlacza wykonanego w technologii OLED. Będzie on posiadał odświeżanie na poziomie 120 Hz. Nieznana jest jego przekątna, ale można się tutaj spodziewać rozmiarów na poziomie 6,7 cala z niewielkimi ramkami. Czytnik linii papilarnych będzie zapewne zatopiony w ekranie. Co ciekawe, niektóre plotki mówią, że również aparat przedni zostanie schowany pod ekranem.

Niewiele wiadomo na temat konfiguracji aparatu głównego. Poprzedni pomysł we flagowcu Nokii nie wypalił. Na ten moment wiadomo, że jednostka główna będzie sygnowana logiem ZEISS. Możliwe, że podstawowy aparat będzie posiadał matryce 64 Mpix, choć w sieci można tez znaleźć sugestie o matrycy 108 Mpix. Wydaje się, że HMD w tym wypadku zrezygnuje z poprzedniego pomysłu, ale znowu nie zobaczymy tutaj klasycznego podziału na aparat główny, ultraszerokokątny i teleobiektyw. Choć to może się jeszcze zmienić.

Z pozostałych informacji warto dodać, że bateria będzie miała około 5000 mAh i będzie wyposażona w szybkie ładowanie. Smartfon zapewne będzie zbudowany z połączenia szkła i metalu. Na ten moment ciężko również stwierdzić jaka będzie jego cena. Wszystko powinno wyjaśnić się najpóźniej w listopadzie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów