Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

HMD – czyli właściciel marki Nokia – od wielu miesięcy zapowiadał zaprezentowanie nowego flagowego smartfona, a więc Nokii 9.3. Nieco, krócej ale również długo czekamy na niżej klasyfikowany model 7.3. Najnowsze informacje wspominają, że prawdopodobnie któryś z nich pojawi się już w grudniu. A może nawet kilka modeli.

Nowe Nokie do końca roku

Najnowsze informacje nie precyzują dokładnej daty. Jednak mówi się, że ujrzą światło dzienne do końca roku. A co najważniejsze, wśród nich ma być właśnie ten najbardziej wyczekiwany model – flagowa Nokia 9.3 PureView.

Najprawdopodobniej będzie napędzana Snapdragonem 865. Z racji opóźnień trochę na tym straci, gdyż na początku roku pojawią się już smartfony ze Snapdragonem 875. Chyba, że potwierdzą się plotki o Nokii 10 PureView, która ma pojawić się na początku roku i być napędzana właśnie najnowszą jednostką od Qualcomma.

Nokia 9.3 będzie posiadała ekran wykonany w technologii OLED. Zaoferuje także odświeżanie na poziomie 120 Hz. Zapewne zaimplementowany w nim będzie czytnik linii papilarnych. Trudno natomiast stwierdzić jakie rozwiązanie zostanie zastosowane w przypadku przedniego aparatu do selfie. Ale prawdopodobnie znajdziemy tutaj pojedynczą dziurkę.

Jak do tej pory dalej niewiele wiadomo na temat aparatu głównego. Wydaje się, że zobaczymy tutaj maksymalnie pięć jednostek, z czego co najmniej jedna będzie wyposażona w matrycę 108 Mpix. I niestety na ten moment to tyle.

Ale informacje o premierze wspominają nie tylko o Nokii 9.3. Istnieje także szansa, że w tym samym momencie zadebiutuje Nokia 7.3 pracująca pod kontrolą Snapdragona 690 i posiadająca poczwórny aparat główny. A gdyby było mało informacji – wspomina się także o Nokii 6.3.

Niestety, szkoda że te premiery tak się opóźniły, gdyż nie wywołają raczej takiego poruszenia, jak by o miało miejsce gdyby zaprezentowane były przykładowo we wrześniu. Nieznana na ten moment jest cena żadnego z modeli. Kluczową sprawą będzie również dostępność – bez szybkiej dystrybucji Nokia nie ma co marzyć o dobrym wyniku sprzedaży.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów