Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet 10 GB i więcej – najlepsze oferty na abonament

Internet 10 GB i więcej – najlepsze oferty na abonament

Jakiś czas temu przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych ofert GSM pod względem pakietu internetowego. Tym razem jednak postanowiliśmy podwyższyć nieco poprzeczkę, a mianowicie wzięliśmy pod uwagę oferty z pakietem internetowym wynoszącym przynajmniej 10 GB miesięcznie. Zanim jednak przejdziemy do porównania, warto wspomnieć czym kierowaliśmy się przy wyborze najkorzystniejszej oferty. Podstawowym kryterium była oczywiście wielkość pakietu internetowego oraz jego cena w przeliczeniu na 1 GB. Wyniki możecie sprawdzić w tabelce, natomiast dokładny opis ofert i tego, co zawierają – dostępny jest w dalszej części zestawienia.

Internet stał się już niemal częścią naszego życia, a wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez korzystania z portalów informacyjnych czy społecznościowych. Jeszcze 10 lat temu korzystaliśmy z sieci głównie na komputerach stacjonarnych i laptopach – dzisiaj ich funkcje przejmują wszechobecne smartfony. Na szczęście z pakietu internetowego możemy korzystać na wielu urządzeniach – sprawdźmy zatem, u którego operatora dostaniemy go najtaniej z dedykowaną ofertą.

Pakiety GSM z internetem 10 GB - Marzec 2016

10 gigabajtów Internetu w telefonie czy smartfonie, to dla znakomitej większości użytkowników ilość w zupełności wystarczająca. Stosunkowo niewielu z nas wykorzysta taką ilość danych – ale znajdą się i tacy, dla których 10 GB jest skromnym pakietem internetowym. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, w naszym zestawieniu kierowaliśmy się przede wszystkim ceną jednostkową za 1 GB, ale wzięliśmy pod uwagę również zawartość danego pakietu.

Abonament – ranking ofert z Internetem 10 GB+

1 GB za 3,70 zł, a dla osób korzystających z promocji 20 GB zaledwie 1,85 zł! Zwycięzca naszego zestawienia – w przeliczeniu na gigabajty dostajemy jednego za mniej niż 4 zł. Co więcej, w ofercie Lajtowy no limit Rozmowy, SMS-y/MMS-y + 10 GB otrzymamy nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych. Lajt Mobile oferuje swoją topową taryfę z umową w kilku wariantach – możemy podpisać ją na okres 12 lub 24 miesięcy oraz bezterminowo, czego często brak u innych operatorów. Według naszych założeń jest to obecnie najkorzystniejsza oferta z Internetem do 10 GB.

1 GB za 2,90 zł – dlaczego zatem bezterminowy nju mobile przegrywa z Lajt Mobile? W tym wypadku jest to ograniczona czasowo promocja – w tej taryfie operator oferuje standardowo pakiet 2 GB, a dodatkowe 8 jest dodawane w ramach promocji, która ma się niestety skończyć końcem kwietnia (aktualizacja: końcem września). Wygląda na to, że od października w tej cenie dostaniemy jedyne 2 gigabajty, o ile nju mobile nie pomyśli nad uatrakcyjnieniem tego znakomitego pakietu.

1 GB za 4,00 zł. Oferta Orange z pakietem internetowym w wysokości aż 40 GB. Niestety w tym wypadku wysokość abonamentu może skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów. Oferta zdecydowanie dla najbardziej wymagających, dla których 10 GB to za mało.

1 GB za 5,60 zł. Co prawda obecnie Play jako jedyny oferuje na polskim rynku GSM Internet bez limitu – ale tylko ilościowo, a nie pod względem prędkości transmisji. Ta zmniejsza się po wykorzystaniu 10 GB, dlatego na potrzeby kalkulacji przyjęliśmy tę wartość jako całość pakietu. Inne taryfy fioletowego operatora są droższe, a oferują pod względem Internetu praktycznie to samo. Jeżeli chcemy wariant z telefonem, to koszt miesięczny rozpoczyna się od 75,98 zł (1 GB za 7,60 zł w przypadku przenoszenia numeru).

1 GB za 6,50 zł. Piąte miejsce w naszym zestawieniu zajmuje kolejna oferta Orange, która w przeliczeniu ilości gigabajtów na złotówki – jest niestety gorsza od topowego wariantu pomarańczowego operatora. Opcja z dołączonym telefonem dostępna jest za 149,99 zł (1 GB za 7,50 zł).

1 GB za 7,00 zł. Oferta Plusa to pakiet praktycznie bez limitów – nie licząc pakietu internetowego, który i tak jest spory. Operator oferuje również wariant z telefonem za 109,99 zł miesięcznie (tutaj 1 GB kosztuje w przeliczeniu 11,00 zł).

1 GB za 8,00 zł. Im tańszy abonament w Orange, tym przelicznik ilości gigabajtów na złotówki jest mniej korzystny. Wersja z dołączonym telefonem za 99,99 zł miesięcznie (1 GB za 10,00 zł). W pozostałych ofertach i taryfach 1 GB kosztuje 10 i więcej złotych, jak np. w pakiecie Jump Multi z T-Mobile.

Podsumowanie

Obecnie najlepszy stosunek ceny do wielkości pakietu internetowego prezentuje Lajt Mobile i nju mobile. Niestety w przypadku tego drugiego ma to związek z promocją, która prawdopodobnie zostanie wyłączona końcem września. Z kolei 10 GB w ofercie Lajt Mobile za 36,99 zł jest stałą ofertą, przez co nie musimy się martwić o zmianę jej zawartości. Kolejną zaletą pakietu Lajtowy no limit Rozmowy, SMS-y/MMS-y + 10 GB jest możliwość podpisania umowy bezterminowej z miesięcznym okresem wypowiedzenia lub na 12-24 miesiące.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów