Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chill ON – nowoczesny czy klasyczny pakiet mix?

Operator Mobile Vikings Polska

Chill ON to ostatnia nowość sieci Mobile Vikings. Oferuje bardzo dobry zakres usług w niewygórowanej cenie, ale to, co wyróżnia pakiet za 25 zł, to połączenie w nowoczesny sposób zalet abonamentu i prepaidu. Sprawdzamy, jak propozycja wirtualnego operatora wypada na tle klasycznych ofert mix, które goszczą na rynku od wielu lat.

Nowoczesna oferta GSM

Pakiet Chill ON zadebiutował na rynku końcem marca bieżącego roku. W pewnym sensie propozycję Mobile Vikings można nazwać „nowoczesnym mixem”, gdyż łączy zalety abonamentu i oferty na kartę, lecz w odmienny sposób niż dotychczas. Nie jest to jednak pierwsza tego typu oferta – szlak przetarła propozycja – nieistniejącej już – sieci Folx, ponadto na takich samych zasadach opiera się pakiet Play NEXT, który jest jednak dwukrotnie droższy od Mobile Vikings.

Oferta polega na subskrypcji – nie musimy więc doładowywać telefonu, jak w taryfach na kartę (a także w standardowym mixie), co z pewnością jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. W oczach osób, dla których konieczność systematycznego zasilenia konta była wadą prepaidu, została ona wyeliminowana. Jednak największym plusem jest zrezygnowanie z długoterminowej umowy, która charakteryzuje klasyczne abonamenty czy mixy (liczba kontraktowych doładowań – zazwyczaj 24 lub 36). W Chill ON można w każdej chwili zrezygnować z usługi i przenieść numer do innego operatora.

Chill ON kosztuje miesięcznie 25 zł. Kwota ta pobierana jest automatycznie z podłączonej karty kredytowej klienta. Mobile Vikings w ramach bezterminowej umowy zapewnia:

 • nielimitowane minuty do wszystkich krajowych sieci komórkowych
 • nielimitowane minuty do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci
 • 20 GB transferu
 • automatycznie odnowienia

Ponadto przy pierwszym uruchomieniu Chill ON operator dodaje 10 zł do wykorzystania w roamingu i na usługi premium. Obecnie operatorzy nie oferują pakietów mix za 25 zł, ale istnieją oferty za 30 zł, co stanowi zbliżoną kwotę do Mobile Vikings. Oto, co dostaniemy w pakietach mix bez telefonu za 30 zł:

Plus i T-Mobile oferują większe pakiety minut od oferty Play MIX, ale i w nich połączenia nie są nielimitowane. Warto zaznaczyć, że w wersji z telefonem (również za 30 zł) znika atut Plusa i T-Mobile, które także zapewniają nie tylko 200 minut, ale i 2 GB krajowej transmisji danych. Chill ON od Mobile Vikings ma aż 10-krotnie większy transfer. Pamiętajmy, że w przypadku tradycyjnych mixów musimy wykonać kontraktowe doładowania 24×30 zł – minimum jedno na miesiąc. Oznacza to łączny koszt w wysokości 720 zł. W Mobile Vikings za 24 miesiące zapłacimy tylko 600 zł.

Oferty za 25-40 zł

minuty na komórkowe
minuty na stacjonarne
SMS-y
MMS-y
Internet
Cena
Chill ON
bez limitu
bez limitu
bez limitu
bez limitu
20 GB
25 zł
Play MIX 30
200
200
bez limitu
bez limitu
2 GB
30 zł
T-Mobile MIX 30
300
300
bez limitu
bez limitu
4 GB
30 zł
Plus MIX 30
400
400
bez limitu
bez limitu
4 GB
30 zł
Play MIX 40
400
400
bez limitu
bez limitu
4 GB
40 zł
T-Mobile MIX 40
400
400
bez limitu
bez limitu
6 GB
40 zł
Plus MIX 40
bez limitu
bez limitu
bez limitu
bez limitu
6 GB
40 zł

Wybranie droższych pakietów mix w ofertach Wielkiej Czwórki na niewiele się zda. Za 40-50 zł (a więc nawet dwukrotnie drożej od Chill ON) dostaniemy „tylko” 6 GB i paczkę 400 minut do wszystkich sieci – tu wyłamuje się jedynie Plus, który za 40 zł miesięcznie proponuje nielimitowane połączenia. Tym razem wartość kontraktu wynosi (bez telefonu) od 960 do 1200 zł.

Podsumowanie

 • Chill ON jest znacznie tańszy od mixów W4 i oferuje znacznie więcej
 • najdroższy mix jest nie tylko gorszy, ale i dwukrotnie droższy od Chill ON
 • Chill ON pozwala – w przeciwieństwie do mix – na zrezygnowanie z usługi w każdej chwili
 • Chill ON odnawia się automatycznie, przez co nie ma ryzyka zablokowania konta
 • klasyczny mix pozwala nabyć za kilka złotych telefon komórkowy
 • niektóre oferty mix oferuje warunki roamingu UE jak w domu (RLAH) – Chill ON nie

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.