Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Telefon zamiast dowodu w urzędzie?

Telefon zamiast dowodu w urzędzie?

Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło współpracę z największymi firmami telekomunikacyjnymi przy rozwijaniu e-usług w urzędach administracji publicznej. Technologia m.in. Mobile Connect pozwoli wykorzystać naszego smartfona w roli elektronicznego identyfikatora. Koniec z uciążliwym wyciąganiem dowodu osobistego?

Cyfryzacja urzędów administracji publicznej pozwala znacząco skrócić czas obsługi każdego petenta. Do tej pory aby załatwić dowolną sprawę trzeba było ustawić się w długiej kolejnce – i wcale nie było pewnie, że zostaniemy obsłużeni. Z pomocą przychodzi inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji i czterech największych sieci telekomunikacyjnych w naszym kraju: Plusa, Play, Orange i T-Mobile. Rozwiązanie technicze ma pozwolić na identyfikację obywateli w systemach administracji publicznej za pomocą smartfona.

W poniedziałek Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska podpisała porozumienie ze wspomnianymi firmami oraz przedstawicielami Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji dotyczące współdziałania na rzecz rozwoju tej technologii. Podmioty zobowiązały się do współdziałania przy usuwaniu wszelkich barier w obszarze wymiany informacji niezbędnych przy wprowadzaniu e-państwa. Zgodnie z rządowym programem Od papierowej do cyfrowej Polski, szczególna uwaga zostanie przywiązana do cyfryzacji procesów administracyjynch, konsumenckich i gospodarczych.

Czyżby koniec z uciążliwym wyciąganiem dowodu osobistego? Na efekty będziemy musieli poczekać do początku przyszłego roku.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (1 vote)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: