Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

MIO Phone – smartfon dla dziecka

dziecko z telefonem

Włoska firma Liscianigiochi od wielu lat tworzy różnego rodzaju produkty i zabawki dla dzieci. W swojej ofercie ma również smartfon stworzony właśnie dla nich. Urządzenie to może zainteresować przede wszystkim rodziców, którzy chcą mieć kontrolę nad tym, co robią ich podopieczni.

Telefon dla dziecka

Oczywiście możesz użyć zwykłego smartfona i zainstalować programy, dzięki którym będziesz mieć pełną kontrole nad tym, co robią dzieci. Taką możliwość opisaliśmy w naszym poradniku o kontroli rodzicielskiej w telefonie. Możesz również pomyśleć o dedykowanym urządzeniu. Właśnie takim rozwiązaniem jest MIO Phone, a więc jeden z pierwszych sprzętów na rynku tego typu.

Telefony i oferty dla dziecka ->

W przypadku zwykłych smartfonów największą bolączką jest ich wytrzymałość, a raczej jej brak. Dzisiejsze modele – nie licząc pancernych telefonów – to bardzo delikatne urządzenia, które bardzo łatwo uszkodzić, szczególnie gdy jest się dzieckiem. Tutaj konstrukcja została wzmocniona, dzięki czemu smartfon powinien przetrwać znacznie więcej trudów. Przy czym należy zauważyć, że nie jest to smartfon niezniszczalny.

Telefony dla nastolatka ->

Jakie funkcje w MIO Phone?

Liscianigiochi MIO Phone

MIO Phone oferuje na pokładzie wiele różnego rodzaju aplikacji edukacyjnych dla określonych grup wiekowych i o rozmaitej tematyce. Dzięki nim dziecko może nauczyć się języka języka angielskiego, wykonać różne działania matematyczne czy poćwiczyć wymowę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby doinstalować dodatkowe aplikacje, które uważamy za niezbędne. Co ważne, smartfon jest przystosowany do obsługi przez rodzica. W momencie uruchomienia możesz w pełni skonfigurować urządzenie – uruchomić specjalne menu, w którym wybierzesz, które programy zostaną udostępnione dziecku, a które nie. Możesz także określić ile czasu dziecko może spędzić na telefonie. Co ważne, możesz także konkretnie wybrać do kogo będzie możliwość zadzwonienia, czy wysłania SMS-a.

Ważną funkcją MIO Phone jest numer S.O.S. Dzięki tej usłudze można zdefiniować numer lub nawet kilka numerów, do których wysyłana jest wiadomość w momencie uruchomienia tej usługi. Przydaje się to w sytuacjach awaryjnych. Smartfon posiada także dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak zainstalowany system lokalizacji, dzięki któremu możesz sprawdzić w którym miejscu w danej chwili jest twoje dziecko.

Jaka specyfikacja MIO Phone?

Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną nie należy tutaj oczekiwać żadnych fajerwerków. Ale nie o to chodzi w tego typu urządzeniach.

Specyfikacja techniczna MIO Phone

  
Procesorczterordzeniowy
Pamięć RAM1 GB
Pamięć na dane8 GB
Wyświetlacz5", 480x854 pix
Tylny aparat fotograficzny5 Mpix
Przedni aparat fotograficzny2 Mpix
System operacyjnyAndroid 6 Marshmallow
BateriaLi-Ion 1900 mAh

Przestrzeń na dane można rozbudować o dodatkową kartę pamięci (do 32 GB). MIO Phone obsługuje sieci Wi-Fi, posiada bluetooth 4.0 i złącze microUSB.

W zestawie z MIO Phone producent dodaje kolorowe grafiki, dzięki którym dziecko może dowolnie zmieniać wygląd swojego smartfona. W zestawie znajdziemy także gumowe etui oraz dodatkową baterię, gdyż w tym wypadku jest ona wymienna.

Telefony z wymienną baterią ->

Aplikacje do kontroli dzieci w telefonie

Jeżeli dalej zastanawiasz się nad możliwością kontroli i ochrony dziecka, możesz również wziąć pod uwagę instalację niektórych specjalnie do tego celu stworzonych aplikacji. Możesz je zainstalować na Mio Phone lub na każdym smartfonie z Androidem.

Google Family Link

Google ochrona rodzicielska

Jednym z takich programów jest Google Family Link. Pozwala ona na automatycznie filtrowanie niepożądanych treści i programów, ale sugeruje się osobiste ustawienie filtrów według osobistych przekonań. Można np. ustawić limit korzystania z sieci www, wyłączyć dostęp do Internetu np. na noc. Google Family Link blokuje nie tylko niechciane treści na stronach i witrynach internetowych, lecz również aplikacje – można dzięki niej ograniczyć dostęp np. do gier dla dorosłych.

Najlepsze telefony do gier ->

FamilyTime

FamilyTime

Inną aplikacją posiadającą ciekawe funkcje jest FamilyTime. W tym wypadku aplikacja posiada funkcje zarówno darmowe, jak i płatne. W tym pierwszym przypadku za darmo zlokalizujemy nasze dziecko, gdyż właśnie taką możliwość daje ta aplikacja.

Natomiast jeżeli zdecydujesz się na wersję płatną, dodatkowo będziesz mógł bardzo konkretnie skonfigurować dostęp do konkretnych aplikacji, które znajdują się na urządzeniu.

Kaspersky Safe Kids

Kaspersky Safe Kids

Kolejną z tego typu aplikacji jest Kaspersky Safe Kids. To również aplikacja, która da nam możliwość kontroli naszego dziecka. Pozwala ona na szczegółowe ustawienie ograniczeń i kontrolowania sposobu w jaki jest wykorzystywany smartfon.

Daje także możliwość ustawienia czasu pracy smartfona z podziałem na każdy dzień tygodnia.

ESET Parental Control

ESET Parental Control

Podobną do poprzednich aplikacji jest ESET Parental Control. Tutaj również istnieje możliwość wybrania z jakich aplikacji będzie korzystało nasze dziecko.

Także ograniczenie wybranych stron internetowych, na które nasze dziecko nie powinno wchodzić nie będzie problemem.

Kid’s Shell

Kid's Shell

Ostatnia z proponowanych aplikacji to Kid’s Shell. Zasada funkcjonowania jest podobna jak w przypadku poprzednich programów. Tutaj również mamy możliwość skonfigurowania ograniczeń zarówno w przypadku tron internetowych, jak i w przypadku aplikacji.

Jednak tutaj dodatkowo możesz także wybrać z jakimi numerami będzie się kontaktować dziecko.

Jak więc widać pomysł na telefon dla dziecka może mieć różne oblicza. Z jednej strony możesz wybrać MIO Phone. Jest to specjalne urządzenie zaprojektowane dla najmłodszych. Nie jest ono jednak demonem prędkości i pod wieloma względami jest już przestarzałe. Jest za to wytrzymalsze od klasycznego smartfona i posiada multum dodatkowych aplikacji i funkcji edukacyjnych. Możesz także wziąć pod uwagę niektóre programy do kontroli rodzicielskiej, dzięki którym skonfigurujesz jak twoje dziecko będzie korzystało z telefonu komórkowego.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów