Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Od pewnego czasu pojawiają się informacje dotyczące kolejnej generacji flagowca od chińskiego producenta. Mowa oczywiście o Meizu 18. Co najciekawsze, wiele wskazuje na to, że premiera smartfona odbędzie się dosłownie za chwilę. Ale musimy jeszcze chwilę poczekać na potwierdzenie tych wszystkich rewelacji. Tymczasem przyjrzyjmy się co już wiemy o topowym smartfonie chińskiego producenta.

Najlepsze telefony Meizu ->

Co ciekawe, najnowsze plotki wspominają, że sercem smartfona będzie Snapdragon 870, a więc wydajny, choć nie najwydajniejszy z procesorów dostępnych na rynku. Możliwe zatem, że zobaczymy co najmniej dwa modele. Oprócz „zwykłej” wersji może pojawić się także wersja Pro i to właśnie ona będzie zasilana Snapdragonem 888. Wedle dostępnych informacji na pokładzie znajdzie się 8 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni dyskowej. Możliwe, że będą jeszcze inne wersje pamięciowe.

W przypadku ekranu Meizu 18 prawdopodobnie zobaczymy tutaj panel wykonany w technologii AMOLED i będzie on dostarczany przez Samsunga. Przekątna ekranu powinna przekroczyć 6,5 cala. Co istotne, wyświetlacz będzie obsługiwał odświeżanie na poziomie 120 Hz. Można zatem oczekiwać, że będzie to całkiem dobrej jakości panel. Będzie on też posiadał dziurkę na przednią kamerkę do selfie.

W przypadku aparatu głównego znajdziemy tutaj potrójną jednostkę główną. Podstawowy aparat zostanie prawdopodobnie wyposażony w matrycę 64 mpix. Oprócz tego znajdzie się miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego 13 Mpix. Całość zamknie obiektyw o matrycy 5 Mpix, ale niestety na ten moment nie określono jaką role będzie pełnił.

Niewiele wiadomo na temat baterii Meizu 18. Można spodziewać się, że zobaczymy tutaj ogniwo o pojemności 3910 mAh wyposażone w szybkie ładowanie. Wersja Pro będzie miał baterię o pojemności 4410 mAh.

Na ten moment nie wiadomo jak zostaną wycenione smartfony i czy trafią do Europy. Jednak poprzednie flagowe modele były u nas dostępne (zobacz recenzję Meizu 16th) więc można oczekiwać, że i tym razem tak będzie. Nie należy jednak oczekiwać, że będą tanie.

Ciekawie przedstawia się także kwestia premiery Meizu 18. Niektóre źródła sugerują, że może ona odbyć się nawet w dzisiaj. Jednak jak do tej pory nie jest to potwierdzona informacja. Faktem jest natomiast, że prace nad smartfonem są mocno zaawansowane i jeśli nie dziś to w najbliższym czasie zostanie zaprezentowany.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów