Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Lenovo P2 i K6 Power wchodzą do Polski. Znamy ceny

avatar
Lenovo P2 i K6 Power wchodzą do Polski. Znamy ceny

Firma Lenovo na dobre zagościła w naszym kraju. Chińczycy znani są ze swojej polityki cenowej, która zakłada możliwość konkurowania z największymi graczami branży. W jednym ze sklepów internetowych właśnie pojawiły się dwa nowe modele – P2 oraz K6 Power, przez co poznaliśmy ich cenę. Niestety, jest bardzo drogo…

Zacznijmy od Lenovo P2. Jest to całkiem przyjemna konstrukcja, którą z pewnością docenią bardziej wymagający klienci, niechcący wydawać ponad 3 tysiące złotych na czołowe flagowce. Zachodnia cena została ustalona na kwotę 299 euro, czyli około 1350 złotych. Niestety – rodzima edycja cierpi na tradycyjną przypadłość nieuzasadnionego wzrostu wartości, przez co sklep internetowy RTV Euro AGD wycenił urządzenie na 1599 złotych. Wprawdzie słuchawka w dalszym ciągu jest bardzo atrakcyjnym zakupem, lecz taka różnica, w stosunku do rynków zachodnich, nie jest niczym dobrym.

K6 Power to nic innego, jak odświeżona wersja zwykłego K6, wyposażona w pojemniejszą baterię, gwarantującą znacznie dłuższy czas pracy telefonu. Ta przyjemność kosztuje nas jedynie 50 zł – model został wyceniony na 1049 złotych w tym samym sklepie.

Polityka cenowa firm, które pretendują do miana tańszej i lepszej alternatywy (wobec czołowych producentów) jest całkowicie niezrozumiała. Z jednej strony koncerny chwalą się bardzo niskimi cenami, a z drugiej wprowadzają na nasz rynek produkty, które kosztują… więcej niż ich niby droższe odpowiedniki. Nasza redakcja z pewnością poruszy ten temat w jednym z kolejnych artykułów.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4.5/5 - (8 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Absolwent Dziennikarstwa. Od 8 lat związany z rynkiem nowych technologii i gier. Pracował dla wielu polskich i zagranicznych serwisów zajmujących się rozrywką i kulturą. Prywatnie zapalony podróżnik, miłośnik telefonów Samsung oraz muzyki elektronicznej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: