Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Zbliżają się wakacje. iPolak pozwoli poczuć się bezpieczniej za granicą

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych postanowiło zwiększyć poziom bezpieczeństwa Polaków podróżujących za granicę i stworzyło specjalną aplikację o nazwie iPolak. Sprawdzamy jakie funkcje kryje najnowsza wersja tej niezwykłej inicjatywy.

Zapewnienie bezpieczeństwa swoich obywateli to jedno z podstawowych zadań Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W tym celu powstał iPolak – jeden z najbardziej innowacyjnych projektów w Europie. Aplikacja posiada szereg funkcji, takich jak: przycisk S.O.S., automatycznie łączący z telefonem alarmowym najbliżej placówki konsularnej, czy też tablicę ostrzeżeń dla podróżujących, przedstawiającej wybrany kraj w czterostopniowej skali bezpieczeństwa. Najnowsza aktualizacja wzbogaca iPolaka o tzw. powiadomienia push, wysyłane przez MSZ. Będą one informować o potencjalnych zagrożeniach w kraju, w którym aktualnie przebywamy. Ważnym aspektem programu jest funkcja encyklopedii. Znajdziemy w niej szczegółowy opis każdego kraju pod kątem m.in. panujących obyczajów, sposobów podróżowania i kultury.  Każdy opis można wydrukować i zabrać ze sobą na wakacje.

Zalecamy instalację aplikacji, szczególnie jeśli planujecie podróż do mniej bezpiecznych rejonów świata. Więcej informacji o wakacyjnych wojażach znajdziecie na stronie wakacyjnapolisa.pl

iPolak

fot. Google Play

Dodatkowo iPolak pozwala udostępniać ostrzeżenia w mediach społecznościowych, przez co możemy sprawniej informować naszych bliskich za granicą. W aplikacji znalazło się również miejsce na porady dla kierowców, informacje o obowiązującym ubezpieczeniu i potencjalnych wymogach dotyczących szczepień.

iPolak powstał w 2011 z inicjatywy ówczesnego Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego. Od tej pory Ministerstwo regularnie aktualizuje swój pomysł, przyczyniając się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa Polaków za granicą.

Aplikacja dostępna jest na trzech systemach mobilnych:

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów