Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Apple obniża produkcję iPhone’a SE. Wszystko przez wojnę i inflację?

grafika przedstawiająca telefon iPhone SE 3rd 5G

Apple obniża produkcję iPhone’a SE 2022 w nadchodzącym II kwartale. Ten dość niespodziewany ruch ma wynikać z sytuacji w Europie i na świecie, a sam prognozowany spadek produkcji jest wysoki.

  • Apple zmniejszy produkcję SE 2022 o 20% w II kwartale
  • być może zmniejszy także produkcję słuchawek AirPods
  • telefon zadebiutował na rynku równe 3 tygodnie temu

iPhone SE 2022

Amerykanie obniżą produkcję iPhone’a SE 2022 w II kwartale (kwiecień-czerwiec) o około 2-3 miliony sztuk. Oznacza to, że zostanie wyprodukowanych 20% mniej najnowszych iPhonów niż pierwotnie planowano.

Jak donosi źródło, przyczyną takiego stanu rzeczy mają być wojna w Ukrainie i zwiększająca się globalna inflacja, które przekładają się na mniejszy popyt elektroniki użytkowej. Niewykluczone jednak, że chodzi o słabszą sprzedaż SE 2022 samą w sobie. A to nie koniec – możliwe, że Apple obniży zamówienia na słuchawki AirPods o ponad 10 milionów sztuk w całym bieżącym roku. Według danych Counterpoint Research, Apple sprzedał ich w zeszłym roku niemal 77 milionów sztuk.

iPhone SE 2022 zadebiutował na rynku 8 marca, a więc równe 3 tygodnie temu. Wygląda na to, że Amerykanie przygotowali się na mniejszy popyt swoich produktów w kolejnych miesiącach.

Zobacz również: Tanie połączenia do Ukrainy – przeceny operatorów

Specyfikacja techniczna iPhone SE 2022:

  • sześciordzeniowy procesor Apple A15 Bionic 3,20 GHz
  • 64/128/256 GB
  • ekran IPS 4,70″ 1334×750 pix 326 ppi
  • aparat główny 12 Mpix f/1.8
  • aparat do selfie 7 Mpix f/2.2
  • iOS 15
  • debiut 08.03.2022

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: