Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Apple z wprowadzi większą częstotliwość odświeżania w swoich smartfonach

Być może od przyszłego roku najnowsze iPhony będą wyposażone w ekran o zwiększonej częstotliwości odświeżania. Do tej pory smartfony od giganta z logo nadgryzionego jabłka mają standardowe odświeżanie na poziomie 60 Hz. Jednak wiele wskazuje na to, że w modelach na 2020 rok ten parametr może ulec zmianie.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

iPhone z ekranem 120 Hz

Im wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, tym płynniejsze animacje, dzięki czemu użytkowanie urządzenia jest przyjemniejsze. Ma to jednak swoją wadę - taka konfiguracja powoduje większe zapotrzebowanie na energię. Dlatego Apple musi również w tym aspekcie rozważyć przykładowe zwiększenie pojemności lub efektywności swoich baterii. Nie bez wpływu na decyzję amerykańskiego koncernu mają działania konkurencji, która już od jakiegoś czasu wprowadza tego typu ekrany na rynek.

Przykładowa oferta z obecnym iPhonem XS:

Co ciekawe, Apple już sprzedaje urządzenia z odświeżaniem 120 Hz. Tablety iPad Pro posiadają technologię ProMotion, która nie jest niczym innym jak określeniem wyższego poziomu odświeżania ekranu. Nie ma zatem większych przeszkód żeby tą technologię zastosować również w smartfonach. Z racji zwiększonego zapotrzebowania na energię, prawdopodobnie użytkownik sam będzie mógł się przełączać pomiędzy 60 Hz a 120 Hz częstotliwością odświeżania, jeżeli żywotność baterii nie byłaby dla niego na odpowiednim poziomie. Musimy jednak pamiętać, że przełączenie na niższą częstotliwość będzie wiązało się ze spadkiem komfortu użytkowania.


>>> Asus ROG Phone 2 z ekranem 120 Hz <<<


Szkoda tylko, że Apple wprowadzi ekrany 120 Hz dopiero w 2020 roku. Prawdopodobnie prace nad modelami na 2019 rok już są na zbyt zaawansowanym poziomie, żeby taka modyfikacja miała miejsce już teraz.

Źródło: phonearena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów