Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Model iPhone 5s dostępny jest na rynku już od końca 2013 roku. Od tego czasu Apple wypuścił kilka generacji jego następców, jednak 5s wciąż jest dostępny w sprzedaży. Oferowany jest również przez operatorów komórkowych w swoich pakietach na abonament. Z racji tego, że nie jest to smartfon najnowszej generacji, można go nabyć za niewielkie (w stosunku do nowszych iPhonów) pieniądze. Sprawdziliśmy, które oferty z iPhonem 5s w wersji 16 GB są najkorzystniejsze na polskim rynku GSM.

iPhone 5s 16 GB na abonament

Apple iPhone 5s 16 GB jest niewielkich rozmiarów. Jego wyświetlacz ma wielkość 4 cali, co dla jednych może być wadą, a dla innych zaletą. Pod nierozbieralną obudową kryje się procesor Apple A7 APL0698 o taktowaniu 1,30 GHz i 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Model 5s występuje w 3 wersjach różniących się wielkością wbudowanej pamięci: 16, 32 oraz 64 GB.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z iPhonem 7 32 GB

Niektóre parametry techniczne mogą wydawać się archaiczne, zwłaszcza, że mamy do czynienia z telefonem klasy premium. Nasz iPhone zadebiutował jednak w III kwartale 2013 roku, a wówczas pod względem specyfikacji należał do czołówki. Na szczęście na pokładzie znajduje się system operacyjny iOS 7, który zapewnia płynność pracy iPhone’a. Sporym minusem jest słaba bateria, której pojemność wynosi tylko 1560 mAh.

Poniżej znajdziecie 5 najlepszych ofert z iPhonem 5s 16 GB z cenami aktualnymi na 12.04.2017.

Supernet T2 z 10 GB to według nas przysłowiowy „złoty środek” wśród ofert z iPhonem 5s 16 GB. Za 79,95 zł miesięcznie dostaniemy pakiet nielimitowanych minut, SMS-ów oraz MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Jednorazowa opłata startowa za telefon to 479 zł. Dodatkowo operator oferuje szereg nielimitowanych aplikacji internetowych, jak np. Facebook czy Messenger.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2397,80 zł.

Naszym zdaniem: oferta T-Mobile powinna spełniać wymagania większości użytkowników. Gdy jednak jesteśmy jeszcze bardziej wymagający, to z pomocą przychodzi najbardziej rozbudowany pakiet abonamentu operatora – poniższy T3.

Czym różni się (oprócz ceny) Supernet T3 od poprzednika? Pakiet internetowy jest objętościowo nielimitowany, a z pierwszych 20 GB korzystamy na pełnej prędkości. Dodatkowo T-Mobile gwarantuje nam bardzo dobre warunki roamingu w Międzynarodowej Strefie T-Mobile. Jeżeli planujemy wyjechać za granicę, to może być to strzał w dziesiątkę. Cena iPhone’a wynosi jedyne 89 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2487,80 zł.

Naszym zdaniem: w skali 2 lat zapłacimy tylko 80 zł więcej, niż w przypadku Supernetu T2 10 GB. Niektórzy zdecydują się na ten plan taryfowy ze względu na niską cenę zakupu iPhone’a 5s 16 GB i to nawet wtedy, gdy nie będą wykorzystywali w pełni transferu czy roamingu. Bardzo dobra oferta.

Tym razem dla odmiany przeciwieństwo poprzednich ofert. W końcu nie wszystko najlepsze, co najbogatsze i najdroższe. Abonament Orange Smart Plan LTE 29,99 jest znacznie uboższy – nie dostaniemy w nim nielimitowanych MMS-ów, a transfer jest na poziomie tylko 2 GB (4 GB przez pierwszy kwartał umowy). Jeżeli nie zależy nam na tak dużym pakiecie internetowym, jak w T-Mobile, to będzie to dla nas najlepsza (bo najtańsza) oferta z iPhonem 5s 16 GB. Jego koszt wynosi 449 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2009 zł.

Naszym zdaniem: do abonamentu o wielkości 29,99 zł należy dodać ratę za telefon, która w tym przypadku wynosi 35,01 zł. Zwykle dodatkowe raty w Orange czy w Plusie powodują wyższe opłaty miesięczne, ale nie tym razem. To najtańsza oferta z iPhonem 5s 16 GB, która zapewnia nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci. Jeżeli spełnia nasze oczekiwania, to nie przepłacajmy u konkurencji.

Czwarte miejsce zajmuje kolejna taryfa Supernet T2, tym razem w wariancie z 5 GB transferu danych. Koszt abonamentu jest o 10 zł niższy, ale nasz iPhone jest droższy w zakupie (619 zł). Ostatecznie jednak zapłacimy w ciągu 2 lat nieco mniej za naszą ofertę z telefonem.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2297,80 zł.

Naszym zdaniem: T2 z 5 GB to oferta pośrednia między T2 10 GB, a powyższym Smart Plan LTE od Orange. Niektórych może jednak odstraszyć najwyższy koszt zakupu smartfona spośród wszystkich ofert w naszym rankingu.

Tym razem rozbicie kosztów na abonament i osobne raty za telefon nie wyszły Orange na dobre. Miesięczne zobowiązanie wynosi łącznie 85 zł, a cena zakupu iPhone’a to 399 zł. W rezultacie dostaniemy prawie najdroższą ofertę w rankingu, a wciąż brakuje w nich nielimitowanych MMS-ów. Zresztą (co chyba boli jeszcze bardziej) pakiet internetowy jest w tej cenie raczej skromny.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2439 zł.

Naszym zdaniem: najgorsza oferta spośród naszej piątki. W tej cenie lepiej wybrać Supernet T3 z nielimitowanym pakietem danych, zapewniający nam znacznie lepsze warunki umowy.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów