Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Już za niecały tydzień, bo 14 września, odbędzie się wydarzenie organizowane przez Apple’a. Najprawdopodobniej pokazana zostanie wtedy najnowsza 13 generacja smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Tymczasem w sieci pojawiły się właśnie pierwsze informacje i sugestie co do kolejnej generacji. Całość oparta jest o możliwy wygląd iPhone’a 14 Pro Max.

Ewolucja ale taka większa

Czego zatem możemy spodziewać się w przyszłym roku? Przede wszystkim pierwszą rzeczą, która się rzuca w oczy to brak dużego wcięcia w ekranie na froncie, które było niemal firmowym wyróżnikiem smartfonów Apple’a. Zamiast tego jest pojedyncza dziurka niewielkich rozmiarów umieszczona centralnie. Nie oznacza to, że w iPhonie 14 Max Pro zabraknie Face ID. Czujniki prawdopodobnie będą schowane pod ekranem.

Drugą charakterystyczną zmianę znajdziemy na pleckach. Otóż wedle najnowszych informacji, układ kamer zostanie rozlokowany podobnie jak w generacji 13. Jednak to, co zwraca na siebie uwagę to to, że nie zobaczymy już żadnej wyspy. Kamerki są ulokowane na równi z pleckami, co byłoby sporym postępem. Szczególnie, że Apple nieraz był krytykowany za wystające aparaty. Co ciekawe, wydaje się przy tym, że smartfon w dalszym ciągu pozostanie dość cienki.

Pozostałe zmiany nie są już tak drastyczne, a cały wygląd iPhone’a 14 Pro Max będzie przypominał to, co widzieliśmy w generacji 12 i to, co zapewne zobaczymy w generacji 13. Pewną zmianą będzie zastosowanie tytanowej ramki, która powinna pozytywnie wpłynąć na wytrzymałość urządzenia. Możliwe także, że zobaczymy tutaj już aparaty z matrycą 48 Mpix.

Najlepsze telefony iPhone 2021 ->

Jednak do tych wszystkich rewelacji trzeba podejść z dużym dystansem, gdyż do premiery bardzo długa droga. Może się okazać, że przedstawione tutaj założenia to tylko jedna z wersji projektu smartfona i niekoniecznie ona musi zostać wybrana.

Tymczasem, jak już wcześniej było wspomniane, za kilka dni ujrzymy iPhone’a 13. Ma o przynieść między innymi wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania, ulepszone aparaty oraz jeszcze szybszy i wydajniejszy procesor. Na samej konferencji zapewne zaprezentowany zostanie także nowy Apple Watch oraz padnie konkretna data ukazania się iOS-a 15.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com, gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów