Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Do premiery najnowszej serii iPhone’a 12 jeszcze długa droga. Nie zmienia to faktu, że w sieci zaczynają pojawiać się plotki i przypuszczenia dotyczące wyglądu i specyfikacji tych smartfonów. Najnowsze informacje dotyczą zmienionej konstrukcji aparatu głównego.

Wiele wskazuje na to, że zarówno iPhone 12 Pro 5G jak i iPhone 12 Pro Max będzie miał poczwórny aparat główny ustawiony w charakterystycznej wyspie, która stała się w zasadzie już firmową wizytówką Apple’a niezależnie od tego czy nam się to podoba, czy nie. I będzie to główna cecha łącząca wszystkie modele iPhone’a tej serii.

Pod względem wizualnym największa zmiana dotyczy symetrii. Wszystkie cztery obiektywy są ustawione w rogach wyspy. Dodatkowo wygląda na to, że obszar jaki zajmują jest większy albo wyspa na której zostały osadzone jest mniejsza. Zmieniło się również położenie diody doświetlającej. Jest one teraz ulokowana w samym centrum. W aparacie znajdziemy jednostkę główną, teleobiektyw oraz „oczko” ultraszerokokątne. Wedle dostępnych informacji ta ostatnia jednostka powinna także zyskać stabilizację optyczną i tryb nocny. Jest jednak za wcześnie by mówić o jakichkolwiek szczegółach. Ostatni obiektyw ma pełnić funkcję skanera LiDAR i będzie służyć przede wszystkim do tworzenia obrazów rozszerzonej rzeczywistości. Ma on również udoskonalić funkcję rozmywania tła.

A co wiadomo o pozostałych zmianach? Na razie niestety niewiele. Mówi się o tym, że Apple w końcu ma zamiar usunąć wielkiego notcha w ekranie. Ale nie wiadomo czy ostatecznie w tym modelu to nastąpi. Również w kwestii portu USB-C, który miałby zastąpić dotychczasowe rozwiązanie, nie należy oczekiwać zbyt wiele. Prawdopodobnie w tym wypadku jakiś zmian doczekamy się dopiero w serii iPhone 13.

Seria iPhone 12 będzie prawdopodobnie obejmowała cztery modele smartfonów. Na jesieni powinniśmy zobaczyć iPhone 12 Pro, wersję Max, a także „zwykłego” iPhone’a 12 oraz iPhone’a 12 Plus. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, premiera powinna mieć miejsce pod koniec października lub na początku listopada tego roku.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów