Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tym razem przyjrzymy się ofercie Internetu stacjonarnego dla konkretnego miasta, a mianowicie dla Krakowa. Jest to duża aglomeracja, więc możesz liczyć na spory wybór operatorów świadczących usługi internetowe. Jednak nawet w tak dużym mieście, niestety nie zawsze będziesz mógł wybrać to, co chcesz. Przykładowo na nowopowstałych osiedlach, początkowo masz dostęp jedynie do jednego lub dwóch operatorów. Również ze względu na ograniczenia techniczne w niektórych innych rejonach nie zawsze będziesz mógł mieć dostęp do wszystkich ofert operatorów.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Spis treści:


Jaki Internet w Krakowie?

Na szczęście zawsze istnieje jakieś rozwiązanie. Zazwyczaj w każdym rejonie Krakowa będziesz mógł znaleźć ofertę co najmniej kilku operatorów internetowych. W sporadycznych przypadkach ostatecznością może być Internet mobilny, tam gdzie już nie ma absolutnie żadnej infrastruktury. Dlatego gdy będziesz się decydował na wybór danego operatora, kluczową sprawą jest sprawdzenie, czy oferuje swoje usługi w Twojej lokalizacji. Spośród jakich zatem operatorów przyjdzie nam wybierać Internet stacjonarny w Krakowie?

Przykładowe pakiety Internetu stacjonarnego w Krakowie

 Prędkość [Mb/s]DodatkiUmowa [msc]Aktywacja [zł]Opłata miesięczna [zł]
UPCdo 75033 kanały TV241 69,99
Vectrado 600brak24159,99
Netiado 600100 kanałów TV (60 w HD)24070
Orangedo 600brak2449,9969,98
Playdo 150brakbezterminowa5035
T-Mobiledo 600Prime Video24079
Plusdo 600brak245960
Toyado 300140 kanałów TV (96 w HD)2419,989,90
ISTSdo 300brakbezterminowa170

Jaki Internet wybrać w Krakowie?

Kraków to jedno z największych polskich miast, a więc nie ma tu większego problemu (przynajmniej w porównaniu do większości innych rejonów kraju) z wyborem łącza stacjonarnego. Wybierając Internet stacjonarny, zwróć uwagę na:

  • jego cenę
  • jego prędkość
  • długość umowy
  • dołączane urządzenia (np. routery Wi-Fi)
  • promocje operatorów – czasami możesz liczyć np. na kilka miesięcy bez rachunków!

UPC w Krakowie

UPC to jeden z najbardziej znanych operatorów Internetu stacjonarnego w naszym kraju jeden z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą. Również w Krakowie jest jednym z bardziej znanych i chętniej wybieranych operatorów. Tym bardziej, że oferuje zarówno samą umowę na Internet stacjonarny, jak i na kompleksowe usługi połączone z odbiorem telewizji i usług telefonii komórkowej.

Jeżeli interesuje Cię sam Internet, ewentualnie z podstawowym dostępem do telewizji, możesz zdecydować się na pakiet „Internet” za 69,99 zł miesięcznie. Umowa obowiązuje tutaj na 24 miesiące. Otrzymujesz tutaj dostęp do sieci o maksymalnej prędkości pobierania plików do 750 Mb/s. Dodatkowo (jeśli chcesz) możesz korzystać z podstawowego pakietu telewizyjnego, który obejmuje 33 kanały TV.

Możesz także zdecydować się na ofertę Internet + TV za 84,99 zł. W tym pakiecie otrzymujesz dostęp do sieci z maksymalną prędkością do 500 Mb/s oraz łącznie 171 kanałów w tym 129 w jakości HD. UPC oferuje także niższe pakiety oraz różnego rodzaju usługi dodatkowe poczynając od internetowej telewizji Horizon GO, a kończąc na dodatkowym sprzęcie wzmacniającym sygnał w każdej części domu.

Vectra w Krakowie

Kolejnym operatorem, który oferuje Internet stacjonarny w Krakowie jest Vectra. To jeden z tych operatorów, który jest na naszym rynku już od dłuższego czasu i posiada sporą infrastrukturę. Dlatego w takiej aglomeracji jest jednym z popularniejszych operatorów.

W tym wypadku możesz wybrać wariant, który oferuje maksymalną prędkością pobierania na poziomie 600 Mb/s. Miesięcznie za zapłacisz za niego 59,99 zł. Umowa jest zawierana na 24 miesiące. Możesz oczywiście wybierać spośród tańszych i droższych wariantów.

Vectra oferuje także sporo dodatkowych możliwości doboru dodatkowych produktów. Możesz także zdecydować się na telewizję i telefonie komórkową w pakiecie. A jeśli masz problem z zasięgiem w domu, możesz zdecydować się na dodatkową usługę Power WiFi, która wzmacnia zasięg wykorzystując metodę przesyłu danych między urządzeniami z użyciem istniejącej w domu sieci elektrycznej.

Netia w Krakowie

To kolejny operator, który oferuje dostęp do Internetu stacjonarnego w Krakowie. Jest to firma ogólnopolska i obecna na naszym rynku od dłuższego czasu. Dlatego jego atutem jest ilość usług, a także infrastruktura. Możesz tutaj zdecydować się na wariant z prędkością do 600 Mb/s. Za taki wariant zapłacisz miesięcznie 60 zł, a pierwsze 3 miesiące dostaniesz gratis. Umowa podpisywana jest na 24 miesiące.

Możesz tutaj również wybierać spośród tańszych i droższych pakietów, a także łączyć usługi, takie jak telewizja i inne. Dla przykładu za pakiet 100 kanałów (w tym 60 w jakości HD) + Internet do 600 Mb/s zapłacisz miesięcznie 70 zł. Co istotne – pierwsze 3 miesiące dostajesz za darmo.

Orange w Krakowie

Jak wiadomo, pomarańczowy operator to nie tylko telefonia komórkowa. Od wielu lat oferuje także Internet stacjonarny, również w Krakowie. Z racji tego, że kiedyś przejął dawną Telekomunikację Polską, posada również jej infrastrukturę, a zatem dociera do sporej ilości Krakowian.

Tutaj możesz zdecydować się na Internet Orange Światłowód do 600 Mb/s. Za taką ofertę zapłacisz miesięcznie 69,98 zł. Umowę w tym wariancie pospisujesz na 24 miesiące. Pierwsze dwa miesiące otrzymujesz za darmo, ale musisz zapłacić opłatę aktywacyjną wynoszącą 49,99 zł naliczaną przy pierwszym rachunku. Oferta jest o tyle ciekawa, że tutaj również możesz ją poszerzać o różne pakiety – zaczynając od telewizji, a kończąc na telefonii komórkowej i łącząc w jeden pakiet Orange Love.

Play w Krakowie

A może masz szczęście i możesz skorzystać z oferty fioletowego operatora? Dlaczego szczęście? Ano dlatego, że oferuje on od bardzo niedawna Internet stacjonarny, a co za tym idzie, możliwości świadczenia usług na wybranych obszarach pozostawiają jeszcze sporo do życzenia.

Jednak jeśli masz możliwość skorzystania z oferty Play w Krakowie, możesz zdecydować się na najtańszą ofertę za 35 zł. W tym wypadku będziesz miał dostęp do maksymalnej prędkości 150 Mb/s. Ale co najważniejsze, umowa występuje w takiej samej wersji cenowej w opcji zarówno na 24 miesiące, jak i na czas nieokreślony, więc jeśli nie będziesz pewien tej opcji, to zawsze możesz z niej zrezygnować.

T-Mobile w Krakowie

Również ta sieć ma w swojej ofercie Internet stacjonarny i może tą usługę oferować w wybranych lokalizacjach w Krakowie. Jednak z racji tego, że oferta również jest świadczona od niedawna, musisz mieć świadomość, że może nie być jeszcze świadczona w Twojej lokalizacji. Tutaj podpisujesz umowę na 24 miesiące. Możesz wybrać wariant przykładowo do 600 Mb/s i miesięcznie będziesz za niego płacił 69 zł. A jeżeli zdecydujesz się na połączenie światłowodu z usługą przykładowo Prime Video, wtedy miesięcznie zapłacisz o 10 zł więcej, czyli 79 zł.

Plus w Krakowie

Zielony operator oferuje swoim klientom Internet stacjonarny w kilku wariantach. I tutaj analogiczna sytuacja występuje jak u poprzednich dwóch operatorów. Największą bolączką tego rozwiązania jest problem z lokalizacjami w Krakowie – po prostu nie wszędzie owa usługa jest świadczona. Natomiast jeśli nie masz tego problemu, możesz zdecydować się na ofertę do 600 Mb/s za 60 zł miesięcznie. Umowa również obowiązuje cię w tym wypadku na 24 miesiące.

Toya w Krakowie

To zdecydowanie bardziej lokalny operator. Nie oznacza to jednak, że ma uboższą ofertę. W Krakowie ten operator jest obecny od wielu lat. Tutaj również możesz wybierać spośród pakietów internetowych, a także możesz łączyć usługi przykładowo z telewizją czy telefonią komórkową.

W tym przypadku możesz zdecydować się na sam Internet np. opcję TOYAet 300. W tej wersji dostajesz dostęp do sieci o prędkości do 300 Mb/s. Umowa obowiązuje tutaj przez 24 miesiące. Możesz także wybrać pakiet z telewizją. Dla przykładu, możesz wybrać Dwupak – Internet plus telewizja za 89,90 miesięcznie. Tutaj dostaniesz także dostęp do Internetu do prędkości 300 Mb/s, a oprócz tego pakiet telewizyjny, w którym znajduje się łącznie 140 kanałów w tym 96 w jakości HD. Ciekawostką jest to, że operator oferuje także zupełnie osobno sam dostęp do telewizji. Aktualnie takie rozwiązanie spotka się nieczęsto.

ISTS w Krakowie

To kolejny operator, tym razem typowo z lokalnego krakowskie rynku. Co ciekawe, firma promuje usługę dostępu do Internetu bez okresu zobowiązania. Jeśli zatem szukasz takiej oferty możesz zdecydować się przykładowo na wariant Kropla Sieci z prędkością do 300 Mb/s. Niestety w takim wariancie będziesz musiał płacić miesięcznie 70 zł.

Rozwiązaniem tego problemu jest podpisanie umowy na czas określony. Ten sam wariant ale podpisany na 12 miesięcy będzie Cię kosztował tylko 60 zł – a pierwsze trzy miesiące jedynie 49 zł. A jeżeli zdecydujesz się na zobowiązanie na 24 miesiące, to co miesiąc zapłacisz 50 zł i pierwsze 3 miesiące dostajesz gratis. Co istotne, operator oferuje także dostęp do innych usług, takich jak telewizja czy telefonia.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów