Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Od początku maja tego roku Czytelnicy Komórkomatu mogą porównywać także oferty sieci INEA. Obecnie można zestawić ze sobą abonament komórkowy z telefonem i bez telefonu (sama karta SIM), a już niedługo będzie można porównać także światłowód INEA z konkurencyjnymi ofertami.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Spis treści:


Początki INEA

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna na rynku od ponad 25 lat, działa w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu głównego Speedtest.pl za lata 2017-2020 INEA jest dostawcą najszybszego Internetu w Polsce.

Obecnie świadczy usługi na terenie kilku województw w Polsce.

  • telewizja cyfrowa (SD i HD)
  • telewizja analogowa
  • Internet stacjonarny (światłowód)
  • światłowód + telewizja
  • telefonia stacjonarna
  • telefonia komórkowa

Porównaj INEA z innymi sieciami ->

Oferta komórkowa INEA

Na ofertę INEA składają się obecnie 2 różne abonamenty. Są one dostępne w konfiguracji z telefonem lub z samą kartą SIM (uniwersalne karty SIM 3w1 – standard, microSIM oraz nanoSIM), zarówno dla przenoszących, jak i zamawiających zupełnie nowy numer. Różnią się one transferem danych oraz ceną.

Sam proces przenoszenia numeru do INEA jest banalnie prosty – operator kontaktuje się w imieniu klienta z dotychczasową siecią GSM, a następnie informuje na bieżąco o obecnym statusie procesu.

INEA No Limit 20 GB

Pierwszym z dwójki abonamentów jest pakiet INEA No Limit 20 GB. Jak sama nazwa oferty wskazuje, operator zapewnia w niej nielimitowane usługi głosowe i tekstowe – nie tylko w Polsce, ale także w roamingu UE! Rozmowy, SMS-y i MMS-y w 1 Strefie UE są traktowane jak te przeprowadzone na terenie Polski, a więc nie dopłaca się do nich ani grosza.

Całość uzupełnia paczka internetowa o wielkości 20 gigabajtów. To transfer krajowy, ale i pakiet GB w UE nie jest mały – limit darmowego transferu danych wynosi tu 3,08 GB. Całość kosztuje tylko 24,90 zł, a umowa podpisywana jest na okres 12 miesięcy. Jeżeli zdecydujesz się na wariant z telefonem, możesz teraz skorzystać z promocji INEA z telefonem, w której smartfon jest przeceniony o ponad 100 zł.

INEA No Limit 100 GB

20 gigabajtów to zbyt mało? Dla bardzo wymagających klientów INEA proponuje aż 100 GB transferu danych! Paczka w roamingu UE wynosi w tym przypadku 8,02 GB i jest jedną z największych na polskim rynku GSM. Usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) pozostają oczywiście nielimitowane w Polsce i UE do wszystkich sieci.

Podobnie jak w tańszym abonamencie, również w INEA No Limit 100 GB za 64,90 zł umowa trwa 12 miesięcy. Od klienta zależy, czy preferuje samą kartę SIM czy opcję INEA z telefonem. Opłata startowa u tego operatora jest wyższa, ale w zamian rachunki miesięczne są znacznie niższe.

Jak ceny prezentują się w praktyce? Porównaj INEA z konkurencją!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Działanie na sieci P4

Zasięg INEA jest taki sam jak w sieci Play (P4) – operator korzysta z jego infrastruktury GSM. Obejmuje on cały kraj, poza tym klienci INEA mogą korzystać z zasięgu innych sieci dzięki bezpłatnemu roamingowi krajowemu.

Jak już wcześniej wspomniano, klienci INEA nie muszą też martwić się o dodatkowe opłaty korzystając z zagranicznego roamingu w Unii Europejskiej. Dzięki RLAH (roam like at home) wykonywanie połączeń głosowych czy tekstowych na terenie UE klienci operatora nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów