Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Sieć INEA w Komórkomacie – najważniejsze informacje o operatorze

INEA internet

Od początku maja tego roku Czytelnicy Komórkomatu mogą porównywać także oferty sieci INEA. Obecnie można zestawić ze sobą abonament komórkowy z telefonem i bez telefonu (sama karta SIM), a już niedługo będzie można porównać także światłowód INEA z konkurencyjnymi ofertami.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Spis treści:


Początki INEA

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna na rynku od ponad 25 lat, działa w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu głównego Speedtest.pl za lata 2017-2020 INEA jest dostawcą najszybszego Internetu w Polsce.

Obecnie świadczy usługi na terenie kilku województw w Polsce.

  • telewizja cyfrowa (SD i HD)
  • telewizja analogowa
  • Internet stacjonarny (światłowód)
  • światłowód + telewizja
  • telefonia stacjonarna
  • telefonia komórkowa

Porównaj INEA z innymi sieciami

Oferta komórkowa INEA

Na ofertę INEA składają się obecnie 2 różne abonamenty. Są one dostępne w konfiguracji z telefonem lub z samą kartą SIM (uniwersalne karty SIM 3w1 – standard, microSIM oraz nanoSIM), zarówno dla przenoszących, jak i zamawiających zupełnie nowy numer. Różnią się one transferem danych oraz ceną.

Sam proces przenoszenia numeru do INEA jest banalnie prosty – operator kontaktuje się w imieniu klienta z dotychczasową siecią GSM, a następnie informuje na bieżąco o obecnym statusie procesu.

INEA No Limit 20 GB

Pierwszym z dwójki abonamentów jest pakiet INEA No Limit 20 GB. Jak sama nazwa oferty wskazuje, operator zapewnia w niej nielimitowane usługi głosowe i tekstowe – nie tylko w Polsce, ale także w roamingu UE! Rozmowy, SMS-y i MMS-y w 1 Strefie UE są traktowane jak te przeprowadzone na terenie Polski, a więc nie dopłaca się do nich ani grosza.

Całość uzupełnia paczka internetowa o wielkości 20 gigabajtów. To transfer krajowy, ale i pakiet GB w UE nie jest mały – limit darmowego transferu danych wynosi tu 3,08 GB. Całość kosztuje tylko 24,90 zł, a umowa podpisywana jest na okres 12 miesięcy. Jeżeli zdecydujesz się na wariant z telefonem, możesz teraz skorzystać z promocji INEA z telefonem, w której smartfon jest przeceniony o ponad 100 zł.

INEA No Limit 100 GB

20 gigabajtów to zbyt mało? Dla bardzo wymagających klientów INEA proponuje aż 100 GB transferu danych! Paczka w roamingu UE wynosi w tym przypadku 8,02 GB i jest jedną z największych na polskim rynku GSM. Usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) pozostają oczywiście nielimitowane w Polsce i UE do wszystkich sieci.

Podobnie jak w tańszym abonamencie, również w INEA No Limit 100 GB za 64,90 zł umowa trwa 12 miesięcy. Od klienta zależy, czy preferuje samą kartę SIM czy opcję INEA z telefonem. Opłata startowa u tego operatora jest wyższa, ale w zamian rachunki miesięczne są znacznie niższe.

Jak ceny prezentują się w praktyce? Porównaj INEA z konkurencją!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Działanie na sieci P4

Zasięg INEA jest taki sam jak w sieci Play (P4) – operator korzysta z jego infrastruktury GSM. Obejmuje on cały kraj, poza tym klienci INEA mogą korzystać z zasięgu innych sieci dzięki bezpłatnemu roamingowi krajowemu.

Jak już wcześniej wspomniano, klienci INEA nie muszą też martwić się o dodatkowe opłaty korzystając z zagranicznego roamingu w Unii Europejskiej. Dzięki RLAH (roam like at home) wykonywanie połączeń głosowych czy tekstowych na terenie UE klienci operatora nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.