Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Debiut Huawei Y5 2017

Huawei Logo

Huawei zaprezentował kolejną nowość. Nie tak dawno temu zadebiutował następca modelu P9, flagowiec P10, a teraz przyszła kolej na budżetowego Y5. Następca zeszłorocznego i udanego modelu Y5 II nosi oficjalną nazwę Huawei Y5 2017. Jakie są zmiany w stosunku do swojego poprzednika?

Nowy hit Huawei?

Zmiany są zdecydowanie na lepsze. Nowy model może pochwalić się 2 GB pamięci operacyjnej RAM (Y5 II miał tylko 1 GB), 16 GB pamięci na dane i czterordzeniowym procesorem MediaTek MT6737T o taktowaniu 1,4 GHz. Huawei Y5 II ma nieco słaby procesor i tylko 8 GB przestrzeni dyskowej. Można go za to kupić w okazjonalnej cenie, np. za 1 zł w poniższej ofercie:

Wyraźna zmiana jest również widoczna w baterii, która będzie zasilać tegoroczny model. 3000 mAh powinno spokojnie starczyć do spokojnej eksploatacji (w końcu 5-calowy wyświetlacz nie jest aż tak prądożerny jako samsungowski AMOLED), a to przecież aż o 900 mAh więcej niż w przypadku Y5 II. W Huawei Y5 2017 będzie można również rozszerzyć pamięć o znacznie bardziej pojemne karty microSD – aż do 128 GB, a więc czterokrotnie więcej niż u swojego poprzednika.

Zapewne już niedługo model zadebiutuje u polskich operatorów, lecz dokładna data premiery (ani cena) nie jest jeszcze dokładnie znana.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.