Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei wycofa się z Europy? Sensacyjne doniesienia

Huawei wycofa się z Europy

Czy to możliwe, że Huawei wycofa się z Europy? O tak sensacyjnej informacji donosi serwis Politico. Co wiadomo?

  • możliwe, że Huawei wycofa się z Europy
  • zamknie tym samym polski oddział na nasz rejon kontynentu
  • Huawei ma problemy na zachodnich rynkach

Huawei wycofa się z Europy?

Według Politico Huawei ma rozważać wycofanie się ze Startego Kontynentu, ale nie ze wszystkich krajów. Chiński gigant telekomunikacyjny ma w Europie 2 oddziały. Pierwszy z nich z siedzibą w niemieckim Düsseldorfie obejmuje zachód Europy, drugi – w siedzibie w Warszawie – zajmuje się biznesem na wschodzie i północy kontynentu. Politico pisze o zamknięciu niestety tego drugiego, a także mocne ograniczenie działalności na zachodzie.

Huawei ma niemal całkowicie opuścić Europę, a skupić się jedynie na Niemczech, Hiszpanii i Węgrzech. Siedziba główna europejskiego oddziału ma pozostać w Düsseldorfie. Politico przeprowadziło wywiad z aktualnymi i byłymi pracownikami Huaweia, którzy są zgodni – Huawei wciąż ma międzynarodowy potencjał, ale szarpią nim wewnętrzne problemy i kryzysy. W ostatnich miesiącach odeszło z firmy wielu ważnych menagerów, również z polskiego oddziału Huawei.

Chiński producent ma skupić się na rodzimym rynku, gdzie ma przecież bardzo silną konkurencję w postaci m.in. Xiaomi, OPPO czy vivo. Byłoby szkoda, gdyby Huawei faktycznie (mimo braku Google i 5G przez nałożone sankcje) opuścił niemal całą Europę w tym Polskę, bo z całą pewnością ograniczyłoby to konkurencyjność.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Huawei na listopad 2022

Źródło: politico.eu.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów