Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P40 Pro – najnowsze informacje

avatar
szkło ochronne P40 Pro

Jak wiemy, chiński koncern pracuje nad swoim flagowym smartfonem. Pomimo, że do premiery pozostało stosunkowo niewiele czasu, do tej pory wiemy niewiele na jego temat. Jednak dziś pojawiły się kolejne informacje odkrywające szczegóły niektórych elementów specyfikacji.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Huawei P40 Pro najprawdopodobniej nie będzie posiadał żadnych wcięć na froncie. Potwierdzają to znalezione zdjęcia przygotowywanych szkieł ochronnych dla tego modelu (środkowe szkło na zdjęciu). Dodatkowo wiele wskazuje na to, że ekran będzie zakrzywiony na bocznych krawędziach. Kolejną interesującą informacją dotyczącą P40 Pro jest pojawienie się podwójnego aparatu do selfie. Wiele wskazuje, że zostanie on umieszczony w górnej części po lewej stronie smartfona w podłużnej dziurce w ekranie.

szkło ochronne P40 Pro

Jeśli chodzi o specyfikację aparatów, to nie mamy tutaj jasności. Najnowsze informacje mówią o zastosowaniu głównej matrycy o rozdzielczości 52 Mpix. Jest to sprzeczne z wcześniejszymi plotkami sugerującymi zastosowanie matrycy 64 Mpix. Możliwe również, że Huawei P40 Pro dostanie ten drugi chipset, a Huawei P40 ten pierwszy. Oprócz tego użytkownik powinien mieć możliwość skorzystania z 20 Mpix szerokiego kąta, 20 Mpix teleobiektywu oraz „oczek” do fotografii makro i czujnika głębi ostrości. Nic nie wiadomo natomiast na temat szczegółów konfiguracji aparatu przedniego.

Niewiele więcej wiadomo natomiast na temat samej specyfikacji Huawei P40 Pro. Możemy spodziewać się najmocniejszego Kirina i zapewne minimum 8 GB pamięci RAM. Smartfon zapewne dostanie szybkie ładowanie oraz funkcję ładowania zwrotnego. Kluczowe pytanie jakie zostaje, to czy uda się do czasu premiery flagowych urządzeń dojść do porozumienia pomiędzy USA i Chinami. Ma to decydujące znaczenie w kwestii pojawienia się podstawowych usług Google’a.

Na ten moment nie ma informacji na temat ceny Huawei P40 Pro. Natomiast premiera całej flagowej serii jest przewidziana na marzec tego roku w Paryżu.

Źródło: gsmarena.com, 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: