Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P40 i P40 Pro na wszystkich rynkach?

Huawei logotyp

Według najnowszych informacji Huawei planuje światową premierę flagowego modelu P40 i P40 Pro na wszystkich dostępnych dla koncernu rynkach. I to niezależnie od tego, jak rozwiąże się sytuacja pomiędzy Chinami a USA.


>>> Recenzja Huawei P30 <<<


Jak wiadomo, chiński koncern ma spore problemy ze względu na nałożone sankcje ze strony USA zakazujące współpracy amerykańskich firm z wybranymi firmami chińskimi. Do ich grona należy Huawei. Pokłosiem tej sytuacji jest brak oficjalnego dostępu do usług Google’a choćby w topowym modelu Mate 30. O ile nie ma z tym problemu w przypadku rodzimego rynku, gdzie i tak te usługi nie są dostępne, o tyle w Europie powoduje to poważne kłopoty skutkujące spadkiem sprzedaży i brakiem niektórych modeli, jak chociażby wspomniany Mate 30 (który jednak pojawił się ostatnio w Hiszpanii).

Z dostępnych informacji wynika, że najprawdopodobniej Huawei P40 i jego wersja Pro zadebiutuje w marcu 2020 roku na wszystkich rynkach. Może to oznaczać z jednej strony, że niebawem dojdzie do porozumienia znoszącego sankcje nałożone na koncern i sytuacja powróci do normy, a Huawei będzie mógł bez przeszkód tworzyć nowe modele telefonów. Z drugiej strony, koncern może spróbować poradzić sobie z ograniczeniami w inny sposób. Tak postąpiono w przypadku Honora 9X, który pod względem technicznym jest bardzo zbliżony do posiadającego certyfikację Google’a modelu Huawei P Smart Z. Dzięki temu udało się obejść ograniczenia i w obu modelach można korzystać z pełnej palety niezbędnych w Europie usług. Jak będzie z P40 – czas pokaże.


>>> Recenzja Huawei P30 Pro <<<


Do tej pory natomiast niewiele wiadomo o samym Huawei P40 i P40 Pro. Dotychczasowe plotki wspominają o zastosowaniu Kirina 990. Co najmniej jedna z wersji będzie miała zakrzywiony ekran. Oba modele natomiast będą miał minimum potrójny aparat główny, który będzie się wyróżniał pod względem wykonywanych zdjęć na tle konkurencji. Na ten moment to wszystkie informacje jakie znamy na temat przyszłorocznego flagowca od Huawei.

Źródło: phonearena.com, gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: