Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P40 Lite pojawi się wcześniej?

Huawei Nova 6 SE

Huawei intensywnie pracuje nad swoją flagową serią P. Zazwyczaj najwpierw debiutowała topowa wersja, a dopiero później lżejsza, „odchudzona”. Jednak tym razem może być inaczej. Wiele wskazuje, że pierwszy pojawi się Huawei P40 Lite, który w rzeczywistości będzie zrebrandowanym modelem Huawei Nova 6SE na rynki światowe.

Znajdź ofertę tańszą nawet o 50%

W przypadku Huawei P40 Lite największą zagadką pozostaje, czy zostanie rozwiązana kwestia dostępności usług Google. Jak wiadomo w tym momencie Huawei Nova 6SE (na zdjęciu obok) ich nie posiada. Chiński koncern twierdzi, że użytkownikowi powinny wystarczyć aplikacje zastępcze z autorskiego Huawei Mobile Services. Jednak na ten moment trudno się z tym zgodzić i być może chiński koncern ma jakiegoś asa w rękawie. Ewentualnie będzie chciał na tym modelu przetestować, czy rzeczywiście na globalnych rynkach jest już w stanie funkcjonować bez usług Google’a.

A co zaoferuje Huawei P40 Lite? Wiele wskazuje, że sercem urządzenia będzie autorski Kirin 810 wsparty 8 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci. Ekran prawdopodobnie będzie miał przekątną 6,4 cala i będzie wykonany w technologii IPS. Będzie ponadto posiadał umieszczoną w lewej górnej części dziurkę na przednią kamerkę. Dobrze prezentuje się również bateria o pojemności 4200 mAh z funkcją szybkiego ładowania 40 W. Co ciekawe, prawdopodobnie znajdzie się miejsce na złącze słuchawkowe, a czytnik linii papilarnych zostanie umieszczony z boku urządzenia.


>>> Przecieki o Huawei P40/P40 Pro <<<


Pod względem fotograficznym również smartfon wydaje się prezentować interesująco. Użytkownik będzie miał do dyspozycji poczwórny aparat główny umieszczony w charakterystycznej kwadratowej wyspie. Jednostka główna ma mieć matrycę 48 Mpix. Do tego prawdopodobnie dojdzie obiektyw ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix oraz dwa obiektywy 2 Mpix do pomiaru głębi ostrości oraz prawdopodobnie dedykowany zdjęciom macro. Na froncie zaś będziemy mieli do czynienia z pojedynczą kamerką 16 Mpix.

Na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery. Biorąc pod uwagę, że flagowe modele mają pojawić się w okolicach lutego 2020 roku, należy oczekiwać, jego „lżejsza” wersja będzie dostępna z początkiem stycznia przyszłego roku.

Źródło: 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów