Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P40 Lite 5G pojawił się w Polsce

Huawei P40 lite 5G

Huawei rozszerza swoją ofertę dostępnych modeli w naszym kraju. Tym razem zaproponował kolejne urządzenie z obsługą sieci 5G. Pomimo, że jego nazwa jest bardzo podobna do innego smartfona dostępnego u nas od dłuższego czasu, są to dwa różne modele.

Dobry ekran i mocny procesor

Huawei P40 Lite 5G oprócz obsługi sieci 5G ma co najmniej dwa elementy na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim posiada lepszy ekran w stosunku do modelu bez 5G w nazwie. Tutaj dostajemy ekran Punch FullView o przekątnej 6,5 cala. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+ i obsługuje HDR 10.

Recenzja Huawei P40 lite ->

W smartfonie zastosowano także mocniejszy procesor. Do dyspozycji użytkownika oddano tutaj autorskiego Kirina 820. Wsparty jest on 6 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci. Ale tutaj trzeba pamiętać, że Huawei stosuje inny standard kart niż klasyczne karty SD.

Huawei P40 Lite 5G posiada poczwórny aparat główny. Jest on ustawiony pionowo i nieco wystaje ponad plecki. Podstawowa jednostka posiada matryce 64 Mpix i światło f/1.8. Oprócz tego można skorzystać z obiektywu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix i świetle f/2.4. Na pokładzie znalazło się także miejsce dla dwóch „oczek” o matrycach 2 Mpix. Jedno z nich jest dedykowane do zdjęć makro, a drugie odpowiada za pomiar głębi ostrości. Na froncie zaś, w dziurce w ekranie skrywa się pojedyncza kamerka do selfie o matrycy 13 Mpix.

Na pokładzie znalazło się także miejsce dla baterii o pojemności 4000 mAh. Co istotne obsługuje ona szybkie ładowanie na poziomie 40 W. W smartfonie znalazło się także miejsce na klasyczne złącze słuchawkowe.

Huawei P40 Lite 5G jest już dostępny w oficjalnej sprzedaży. Wyceniono go na 1799 zł. Wysyłka rozpocznie się 24 lipca. Możliwe również, że pojawi się za jakiś czas w ofercie krajowych operatorów.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: huawei.com.pl

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów