Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P Smart Pro zaprezentowany

p smart pro

Huawei wprowadził kolejną odmianę serii P Smart, tym razem dumnie dodając określenie Pro. Cała seria charakteryzuje się ekranem bez żadnych wcięć i wysuwanym aparatem przednim. W tym wypadku również mamy takie rozwiązanie. Co istotne, specyfikacja jest bardzo podobna do Honora 9X. Dzięki temu smartfon najprawdopodobniej będzie posiadał certyfikacje Googla. W kontekście europejskiego klienta jest to szalenie ważna kwestia.

Huawei P Smart Pro pracuje pod kontrolą Kirina 710F wsparty 6 GB pamięci RAM. Na pliki zostało przeznaczone 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o maksymalnie 512 GB za pomocą karty pamięci. Ekran posiada przekątną 6,59 cala o rozdzielczości Full HD+. Według producenta współczynnik pokrycia ekranu względem obudowy wynosi 91 procent. Huawei w tym wypadku zdecydował się na zastosowanie klasycznego czytnika linii papilarnych ulokowanego na bocznej ściance smartfona.

W przypadku aparatów mamy do czynienia z potrójną kamerką główną. Do dyspozycji użytkownika oddano obiektyw wyposażony w matrycę 48 Mpix o świetle f/1.8. Oprócz tego można skorzystać z obiektywu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix i świetle f/2.4 oraz pomocniczego „oczka” do pomiaru głębi ostrości. Na froncie zdecydowano się na aparat o matrycy 16 Mpix i świetle f/2.2. Huawei P Smart Pro posiada baterię o pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem 10W. Cieszy fakt pozostawienia złącza słuchawkowego. Na pokładzie mamy Androida 9.0.

Huawei P Smart Pro zapowiedziano również w naszym kraju. Cenę ustalono na kwotę 1399 zł, a sam smartfon powinien być dostępny w najbliższych dniach.

Źródło: 91mobiles.com, fonearena.com

 

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów